Polski żołnierz zmarł na Łotwie

W sobotę 14 grudnia 2019 r. zmarł polski żołnierz pełniący służbę w Polskim Kontyngencie Wojskowym na Łotwie – poinformowało Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych.

Według oficjalnego komunikatu przekazanego przez Wydział Prasowy Dowództwa Operacyjnego Rodzajów Sił Zbrojnych, żołnierz zmarł podczas indywidualnych zajęć sportowych. „Z przykrością zawiadamiamy, że do Dowództwa Operacyjnego Rodzajów Sił Zbrojnych dotarła smutna wiadomość. W sobotę, 14 grudnia 2019 roku, w Polskim Kontyngencie Wojskowym na Łotwie zmarł jeden z żołnierzy kontyngentu. Do zdarzenia doszło podczas indywidualnych zajęć sportowych, realizowanych w czasie wolnym” – czytamy w komunikacie.

Czytaj także: NATO przyjęło plany dla „wschodniej flanki”

Aktualnie trwają czynności zmierzające do ustalenia przyczyn śmierci żołnierza prowadzone przez Żandarmerię Wojskową. Rodzina zmarłego żołnierza została poinformowana o zdarzeniu i otoczona opieką.

PKW na Łotwie jest częścią grupy bojowej eFP (enhanced Forward Presence) – Wzmocnionej Wysuniętej Obecności NATO na wschodniej flance Sojuszu. Główną siłę eFP stanowią cztery wielonarodowe batalionowe grupy bojowe NATO, rozmieszczone w Polsce, Litwie, Łotwie i Estonii. Grupy, w których skład – oprócz żołnierzy z państw ramowych – wchodzą pododdziały z Albanii, Belgii, Chorwacji, Danii, Francji, Holandii, Luksemburga, Norwegii, Polski, Rumunii, Słowenii i Włoch.

Polski kontyngent składa się m.in. z czołgów PT-91, wozów bojowych oraz innego sprzętu. Na Łotwę wysłano 170 żołnierzy z 9 Braniewskiej Brygady Kawalerii Pancernej i 1 Pomorskiej Brygady Logistycznej z Bydgoszczy oraz innych jednostek i instytucji wojskowych.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Kresy.pl / wojsko-polskie.pl / gov.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz