21 kwietnia Ukraińcy sprowokowali bójkę z grupą Polaków w Gorzowie Wielkoposkim. Jeden z Polaków zmarł na skutek pobicia.

Do konfliktu doszło w jednym ze sklepów sprzedających napoje alkoholowe w Gorzowie Wielkopolskim. 21 kwietnia, po godzinie 20 weszła do niego grupa czterech obywateli Ukrainy. Zaczęli wulgarnie obrażać pracujące w sklepie kasjerki. “Ty k…a polska, nie? Ty dz…a j…a” – jak opisuje portal programu “Interwencja” nadawanego przez telewizję Polsat. Ukraińcy byli pijani.

Przeciw Ukraińcom wystąpiło trzech Polaków, w trakcie bójki do jakiej doszło pod sklepem na pomoc ruszył im jeszcze 40-letni pan Florian. “A Florek, jak to Florek… Zawsze mówił, że on nigdy nie odpuści, on się nikogo nie boi. No, i rozwalili mu głowę o kwietniki” – dziennikarze Polsatu cytują Waldemara, przyjaciela Floriana. Według świadka bójki Ukraińcy trzaskali Polakiem o znajdujące się przy sklepie betonowe murki. Efektem ich działań były poważne obrażenia głowy u pana Florian. Po czterodniowej hospitalizacji poszkodowany zmarł.

Według świadka po pobiciu Polaków Ukraińcy wyciągnęli noże i zaczęli nimi uderzać w szybę zamkniętego sklepu. Następnie uciekli z miejsca przestępstwa i schowali się pobliskiej kamienicy. Tam zostali schwytani przez policjantów. “Ci obywatele Ukrainy posługiwali się  niebezpiecznymi narzędziami w postaci noży. Ze wstępnych ustaleń sekcji zwłok wynika, że przyczyną zgonu mężczyzny była niewydolność oddechowo-krążeniowa, spowodowana urazem głowy” – powiedział dziennikarzom Polsatu Roman Witkowski z Prokuratury Okręgowej w Gorzowie Wielkopolskim.

Czterech Ukraińców trafiło do aresztu tymczasowego na 3 miesiące. Za spowodowanie pobicia ze skutkiem śmiertelnym, grozi im do 10 lat więzienia.

Czytaj także: Ukraińcy liderami policyjnych statystyk

interwencja.polsatnews.pl/kresy.pl

3 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply

 1. JeszczePolska
  JeszczePolska :

  To jest informacja dla pana Kowala, pani Gosiewskiej,pana Sakiewicza, Perejry,Wildsteina, pana Żurawskiego wel cos tam,pana Tymy,pani Romaszewskiej z Białorusi.
  Proponuję, dołączyć do info dla nich, jeszcze zdjęcie zmasakrowanych zwłok.
  Wołyń w kawałkach trwa nadal.
  A Polki ,wg przyjaciół w/w to :”polskie k***wy i jeb***ne dziwki”.
  Dobrze, że nie obcięli im piersi i nie wydłubali oczu!!
  To już narasta lawinowo.

  Gratulacje dla wszystkich wielbicieli i zwolenników, przyjmowania dziczy do Polski.
  Opróżnione ukraińskie więzienia/amnestia/przeniosły pensjonariuszy do Polski!Polacy boją się wychodzić na ulice /info z Warszawy/
  https://www.rp.pl/Przestepczosc/303219904-Cudzoziemcy-popelniaja-coraz-wiecej-przestepstw-w-Polsce.html

  Teraz m.in.Rodzina zamordowanego Polaka, będzie utrzymywać morderców w więzieniu /3250 zł miesięcznie/. A powinny płacić w//w osoby.