21 kwietnia Ukraińcy sprowokowali bójkę z grupą Polaków w Gorzowie Wielkoposkim. Jeden z Polaków zmarł na skutek pobicia.

Do konfliktu doszło w jednym ze sklepów sprzedających napoje alkoholowe w Gorzowie Wielkopolskim. 21 kwietnia, po godzinie 20 weszła do niego grupa czterech obywateli Ukrainy. Zaczęli wulgarnie obrażać pracujące w sklepie kasjerki. „Ty k…a polska, nie? Ty dz…a j…a” – jak opisuje portal programu „Interwencja” nadawanego przez telewizję Polsat. Ukraińcy byli pijani.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Przeciw Ukraińcom wystąpiło trzech Polaków, w trakcie bójki do jakiej doszło pod sklepem na pomoc ruszył im jeszcze 40-letni pan Florian. „A Florek, jak to Florek… Zawsze mówił, że on nigdy nie odpuści, on się nikogo nie boi. No, i rozwalili mu głowę o kwietniki” – dziennikarze Polsatu cytują Waldemara, przyjaciela Floriana. Według świadka bójki Ukraińcy trzaskali Polakiem o znajdujące się przy sklepie betonowe murki. Efektem ich działań były poważne obrażenia głowy u pana Florian. Po czterodniowej hospitalizacji poszkodowany zmarł.

Według świadka po pobiciu Polaków Ukraińcy wyciągnęli noże i zaczęli nimi uderzać w szybę zamkniętego sklepu. Następnie uciekli z miejsca przestępstwa i schowali się pobliskiej kamienicy. Tam zostali schwytani przez policjantów. „Ci obywatele Ukrainy posługiwali się  niebezpiecznymi narzędziami w postaci noży. Ze wstępnych ustaleń sekcji zwłok wynika, że przyczyną zgonu mężczyzny była niewydolność oddechowo-krążeniowa, spowodowana urazem głowy” – powiedział dziennikarzom Polsatu Roman Witkowski z Prokuratury Okręgowej w Gorzowie Wielkopolskim.

Czterech Ukraińców trafiło do aresztu tymczasowego na 3 miesiące. Za spowodowanie pobicia ze skutkiem śmiertelnym, grozi im do 10 lat więzienia.

Czytaj także: Ukraińcy liderami policyjnych statystyk

interwencja.polsatnews.pl/kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

3 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

 1. Avatar
  JeszczePolska :

  To jest informacja dla pana Kowala, pani Gosiewskiej,pana Sakiewicza, Perejry,Wildsteina, pana Żurawskiego wel cos tam,pana Tymy,pani Romaszewskiej z Białorusi.
  Proponuję, dołączyć do info dla nich, jeszcze zdjęcie zmasakrowanych zwłok.
  Wołyń w kawałkach trwa nadal.
  A Polki ,wg przyjaciół w/w to :”polskie k***wy i jeb***ne dziwki”.
  Dobrze, że nie obcięli im piersi i nie wydłubali oczu!!
  To już narasta lawinowo.

  Gratulacje dla wszystkich wielbicieli i zwolenników, przyjmowania dziczy do Polski.
  Opróżnione ukraińskie więzienia/amnestia/przeniosły pensjonariuszy do Polski!Polacy boją się wychodzić na ulice /info z Warszawy/
  https://www.rp.pl/Przestepczosc/303219904-Cudzoziemcy-popelniaja-coraz-wiecej-przestepstw-w-Polsce.html

  Teraz m.in.Rodzina zamordowanego Polaka, będzie utrzymywać morderców w więzieniu /3250 zł miesięcznie/. A powinny płacić w//w osoby.

 2. Avatar
  grzesiu :

  Zapomnieliście o akcji w Ełku? Strefa umożliwia bez sprawdzania wjazd osób, które nielegalnie przebywają na terytorium RP.
  https://wspolczesna.pl/zabojstwo-przed-kebabem-w-elku-wlasciciel-lokalu-skazany-kelner-oskarzony-jest-o-zabojstwo-daniela-r-zdjecia-wideo/ar/13122917

  Skandalem jest wpuszczanie na niewyobrażalną skalę Ukraińców do Polski przez PIS (czytaj Kaczyńskiego)…. Co za degrengolada klasy politycznej ..