Według nieoficjalnych doniesień nowy szef MSZ chce gruntownie wymienić kadry w resorcie.

Radio RMF FM powołując się na nieoficjalne informacje podało we wtorek, że jednym z najważniejszych powodów odejścia Witolda Waszczykowskiego była jego niechęć do głębszej wymiany kadr w MSZ.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przeakż 1% podatku

Według tych doniesień Waszczykowski wolał opierać się na starych kadrach ministerstwa, w tym na absolwentach Moskiewskiego Państwowego Instytutu Stosunków Międzynarodowych (MGIMO), niż przyjmować nowych pracowników bez doświadczenia w dyplomacji. Nowy szef resortu Jacek Czaputowicz ma to zmienić – informatorzy RMF FM twierdzą, że „stare” kadry odejdą a na ich miejsce przyjdą nowi ludzie, nawet jeśli będą mieli niższe kwalifikacje.

Radio podaje, że Czaputowicz, jeszcze będąc wiceministrem obniżył próg zdawalności testu podczas ostatniego naboru na aplikację dyplomatyczno-konsularną a także zwolnił dyrektora Akademii Dyplomatycznej Artura Harazima. Jednakże ministerstwo tłumaczy, że obniżenie progu zdawalności testu nie oznaczało, że obniżono wymagania wobec kandydatów, ponieważ test okazał się trudniejszy niż rok wcześniej.

Jak informowaliśmy wcześniej, w ramach rekonstrukcji rządu PiS nowym szefem polskiej dyplomacji został prof. Jacek Czaputowicz, który zastąpił na tym stanowisku Witolda Waszczykowskiego. Wcześniej, od września 2017 roku, Czaputowicz był podsekretarzem stanu w MSZ (od stycznia ub. roku był dyrektorem Akademii Dyplomatycznej MSZ).

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

CZYTAJ TAKŻE: Nowy minister spraw zagranicznych: będziemy wspierać europejskie aspiracje Ukrainy

Kresy.pl / RMF FM

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz