Na polecenie Ziobry wszczęto śledztwo w sprawie wojny na Ukrainie

Minister sprawiedliwości i prokurator generalny Zbigniew Ziobro wydał polecenie wszczęcia śledztwa w sprawie wojny na Ukrainie.

Jak podała we wtorek Polska Agencja Prasowa, minister sprawiedliwości i prokurator generalny Zbigniew Ziobro poinformował o wszczęciu na jego polecenie śledztwa w związku ze zbrodnią wojny napastniczej przeciw Ukrainie.

Według Ziobry śledztwo wszczęto po jego niedzielnej telefonicznej rozmowie z prokurator generalną Ukrainy Iryną Wenediktową. Poprosiła ona stronę polską o procesowe dokumentowanie zbrodniczych działań Rosji na Ukrainie.

“Oczywiście wyraziłem pełne wsparcie, solidarność i gotowość do każdej pomocy, która w ramach prawnych jest możliwa z naszej strony” – powiedział Ziobro na konferencji prasowej.

Zbigniew Ziobro dodał, że w ramach wszczętego dochodzenia polska prokuratura będzie “procesowo dokumentować wszystkie te zdarzenia, które będą później dawały podstawę do pociągnięcia winnych tych zbrodni do międzynarodowej odpowiedzialności karnej”.

Polska wyśle też pismo procesowe do Międzynarodowego Trybunału Karnego.

W czwartek nad ranem armia Rosji rozpoczęła, na polecenie Władimira Putina, operację zbrojną przeciwko Ukrainie na pełną skalę. Rosjanie zajęli dużą część obwodu chersońskiego, część obwodu ługańskiego, czernichowskiego, sumskiego, zaporoskiego i podeszli pod Kijów, gdzie trwają walki, podobnie jak w Charkowie, drugim co do wielkości mieście kraju.

Kresy.pl / wp.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply