W drugiej połowie lipca prawdopodobnie dojdzie do nowelizacji ustawy budżetowej – podało w poniedziałek Radio Maryja powołując się na słowa ministra finansów Tadeusza Kościńskiego.

Według szefa resortu finansów w drugiej połowie lipca będzie już jasne, w jakim tempie następuje ożywienie w gospodarce i jakie są przychody budżetu z tytułu VAT. Dzięki tym danym ministerstwo finansów będzie mogło ocenić, na jakie przychody można liczyć, a także jakie środki będzie można przeznaczyć na ratowanie miejsc pracy i pomoc dla przedsiębiorstw.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przeakż 1% podatku

Kościński ocenił, że nowelizacja budżetu jest koniecznością, ponieważ nie da się uniknąć deficytu. Zdaniem ministra finansów deficyt budżetowy nie jest problemem; istotne jest, na co zostaną wydane środki budżetowe.

W poniedziałek minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg podała szacowaną w końcu maja stopę bezrobocia rejestrowanego. Wyniosła ona 6 proc. i była o 0,2 proc. wyższa niż miesiąc wcześniej. Liczba bezrobotnych wzrosła przez miesiąc o około 46 tys. osób i wyniosła 1 mln 11,7 tys. Jak podaje PAP, w marcu br. bezrobocia rejestrowanego wynosiła 5,4 proc. Maląg podała te dane odnosząc się do wczorajszej wypowiedzi kandydata KO na prezydenta Rafała Trzaskowskiego o tym, jakoby w związku z pandemią koronawirusa w Polsce pracę straciło milion osób.

Zdaniem cytowanego przez Radio Maryja ekonomisty, prof. Zbigniewa Krysiaka, prezesa Instytutu Schumana, dane dotyczące bezrobocia wskazują, że polska gospodarka radzi sobie doskonale w kryzysie związanym z pandemią koronawirusa.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

CZYTAJ TAKŻE: Minister finansów: będzie potrzebna nowelizacja budżetu

Kresy.pl / radiomaryja.pl / pap.pl

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz