„Gdyby II tura wyborów prezydenckich odbyła się w ostatnią niedzielę, to reelekcję zapewniłby sobie Andrzej Duda. Jednak różnica między urzędującym prezydentem a Rafałem Trzaskowskim nigdy nie była tak mała” – wynika z sondażu IBRIS dla portalu „wp.pl”. Wyniki badania w kwestii ewentualnej II tury wyborów zostały przedstawione w poniedziałek.

Portal „wp.pl” napisał w poniedziałek, że gdyby II tura wyborów prezydenckich odbyła się w ostatnią niedzielę, wówczas urzędujący prezydent Andrzej Duda zostałby wybrany ponownie. Portal zwraca jednak uwagę, że różnica między urzędującym prezydentem a Rafałem Trzaskowskim nigdy nie była tak mała. Takie wnioski wynikają z sondażu IBRIS dla „wp.pl”.

„Gdyby II tura wyborów prezydenckich odbyła się w minioną niedzielę, to wygrałby ją Andrzej Duda – wynika z sondażu Instytutu Badań Rynkowych i Społecznych dla Wirtualnej Polski. Chęć oddania głosu na ubiegającego się o reelekcję prezydenta zadeklarowało 48,8 proc. ankietowanych” – czytamy.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

„Jednak kandydat Koalicji Obywatelskiej przegrywa nieznaczną różnicą. Poparcie dla Rafała Trzaskowskiego wyraziło 48 proc. uczestników sondażu. W porównaniu z poprzednim badaniem dla WP na temat wyniku II tury, urzędujący prezydent stracił 1 punkt procentowy, a Rafał Trzaskowski zyskał 1,6 punktu procentowego” – podkreślono.

Portal informuje, że spadł także odsetek osób, które deklarują się jako niezdecydowane. Aktualnie jest to 3,2 proc. wyborców. Dwa tygodnie temu zaś, niezdecydowanie deklarowało 4,6 proc. badanych.

Z badania wynika, że gdyby II tura wyborów odbyła się w ostatnią niedzielę, to frekwencja wynosiłaby 65 proc.

Sondaż został przeprowadzony w dniach 12-13 czerwca.

„Badanie przeprowadzono na ogólnopolskiej próbie 1100 Polaków, metodą telefonicznych, standaryzowanych wywiadów kwestionariuszowych wspomaganych komputerowo (CATI). Błąd oszacowania wynosi 3 proc., a próg ufności 0,95” – czytamy.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Jak pisaliśmy, ten sam sondaż przewiduje, że w I turze wyborów urzędującego prezydenta Andrzeja Dudę poparłoby 40,7 proc. wyborców, zaś na kandydata Koalicji Obywatelskiej Rafała Trzaskowskiego zagłosowałoby 28 proc. badanych.

Na trzecim miejscu znalazł się kandydat Koalicji Polskiej i lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz. Chęć głosowania na niego zadeklarowało  9,7 proc. badanych.

Na czwartym miejscu znalazł się niezależny kandydat Szymon Hołownia. Uzyskał 7,8 proc.

Kolejne miejsce zająłby kandydat Konfederacji Krzysztof Bosak, na którego zagłosowałoby 7,1 proc.

Kandydat Lewicy Robert Biedroń dostałby 3 proc. głosów.

wiadomosci.wp.pl / kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz