Klaudia Jachira, wideoblogerka znana z pełnych egzaltacji wystąpień, a w przeszłości kandydatka w wyborach do Sejmu z listy Nowoczesnej, opublikowała w sieci film, w którym wychwalała rzekome zalety imigracji zarobkowej Ukraińców do Polski. Po tygodniu uznała, że “otworzyła puszkę Pandory”.

Pierwszy film Jachiry o Ukraińcach pojawił się w mediach społecznościowych 12. marca pt. “Ukrainiec-Polak dwa bratanki”. Wideoblogerka wymieniała w nim przykłady ukraińskich pracowników, których licznie spotykała w Polsce. “Z jakiegoś powodu wybrali sobie Polskę na miejsce do pracy i do życia. Może dlatego, że mają podobną mentalność do nas, że też lubią się napić i nie lubią ciszy nocnej, co wiem po moich sąsiadach ze Wschodu. Ale spokojnie, już ich edukuję” – mówiła. Jako możliwy powód emigracji Ukraińców do Polski wymieniła też podobieństwo języków i to, że “w naszych żyłach płynie ta sama słowiańska krew”.

PRZECZYTAJ: Ukraińcy liderami policyjnych statystyk

Niedoszła posłanka Nowoczesnej uznała, że obecność Ukraińców w Polsce jest bardzo ważna, ponieważ za niższe płace wykonują prace, “których Polacy już nie biorą”. W jej opinii ukraińska emigracja zarobkowa jest dla Polski “ekonomicznym błogosławieństwem” i powinniśmy “zrobić wszystko”, by Ukraińcy do nas przyjeżdżali i nie wyjechali do Niemiec. W tym kontekście skrytykowała obecne przepisy, które nie pozwalają na zupełnie swobodny napływ siły roboczej z Ukrainy a także wykorzystywanie Ukraińców przez nieuczciwych pracodawców i pośredników.

PRZECZYTAJ: Ukraiński historyk z Warszawy: członkowie UPA byli, są i będą bohaterami dla Ukraińców w Polsce

“Smutne jest to, że nie szanujemy tych, dzięki którym mamy łatwiej w życiu. Przecież ktoś nam sprząta, zawozi nas do pracy, opiekuje się naszymi seniorami, buduje nam domy. To jest transakcja win-win. Oni robią to taniej i chcą to robić, wykonywać te prace. Powinniśmy to brać, cieszyć się i całować ich po rękach!” – przekonywała Jachira. Jej zdaniem to “nacjonalistyczny rząd” nie chce jeszcze bardziej zliberalizować procedur pozwalających Ukraińcom na podejmowanie pracy i nabywanie polskiego obywatelstwa. “Czy oni nie mają za grosz ekonomicznego instynktu zachowawczego?” – pytała Jachira zakładając, że bez gastarbeiterów polska gospodarka załamie się.

PRZECZYTAJ: PiS kłamie – rząd zupełnie nie kontroluje imigracji do Polski

W poniedziałek wideoblogerka opublikowała kolejne nagranie, w którym skomentowała reakcje na poprzedni film. “Otworzyłam istną puszkę Pandory” – uznała Jachira twierdząc, że “nacjonalistyczne szambo wybiło” i zalała ją fala nienawiści. Na dowód tego przeczytała wybrane komentarze. Przy okazji ujawniła, że znane są jej zbrodnie UPA, ponieważ, jak powiedziała, całą rodzinę ciotki jej dziadka zabili upowcy. Wideoblogerka uznała jednak, że takie doświadczenia nie powinny wpływać na ocenę narodu ukraińskiego. Zbrodnie z czasów II wojny światowej złożyła na karb “podłego czasu”, w którym “ludzie mordowali się nawzajem” i “byli szczuci przez wielkie mocarstwa”. Jej zdaniem “nacjonaliści, wszechpolacy” chcą, by “tamte czasy wróciły”.

Wideoblogerka, która według doniesień medialnych posiada wykształcenie aktorskie, przekonywała także, że Ukraińcy nie obniżają stawek płacowych, przecząc tym samym swoim słowom z filmu sprzed tygodnia. “Niestety rozczaruję was, ponieważ stawki są takie, jak dyktuje ekonomia. (…) Jeżeli nie znacie podstaw ekonomii, to będziemy jechać z edukacją od podstaw, a co!” – perorowała Jachira.

PRZECZYTAJ: Dr Cezary Mech dla Kresów.pl: Ukraińcy obniżają Polakom i zmuszają ich do emigracji

O Klaudii Jachirze stało się głośno w 2015 roku, gdy jako kandydatka do Sejmu z listy Nowoczesnej opublikowała film dedykowany Jarosławowi Kaczyńskiemu. Na nagraniu Jachira myła ścierką podłogę śpiewając piosenkę Kabaretu Starszych Panów pt. “Tango kat”. Tytułowym “katem” miał być prezes PiS. Mimo iż nagranie wywołało falę krytyki Jachira kontynuowała zamieszczanie w sieci nagrań z głównie antypisowskimi, pełnymi egzaltacji wystąpieniami.

CZYTAJ TAKŻE: Ukraiński dziennikarz i szef Forum Partnerstwa: miliony Ukraińców zmienią Polskę w kraj wielonarodowy

Kresy.pl 

4 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply

 1. vader213
  vader213 :

  zauważmy strategię tych wszystkich antypolskich szubrawców i banderowców z tym jachirą na czele, kiedy mówi się o zbrodniach ukraińskich oni wszyscy są natychmiast ich OFIARAMI, to jest zgrany numer, są neobanderowcami ale są ich ofiarami, to jest szczyt łajdactwa i bezeceństwa by nas oswoić z tymi bestialskimi bandytami …popatrzcie, jej rodzinę zabili ukraińcy a ona proukraińska, to jest zgrany numer antypolskich ukraińców, ona widzi powrót tych czasów w działalnościach wszechpolaków a nie widzi kultu ukraińskich bestialskich ludobójców, to jest nieudolnie ufryzowany ukrainiec, który ma rżnąć “Polaka”

 2. lp
  lp :

  Ta Jachira czy jak jej tam może ukraińców całować nawet w d() czy co inne, ale niech raczy wypowiadać się wyłącznie w swoim imieniu, używając liczby pojedynczej a nie mnogiej.

 3. jaro7
  jaro7 :

  Faktycznie egzaltacji sporo ale za to rozumu minimum,można by rzec że gdyby głupota i naiwność mogły latać latałaby ta nawiedzona lewaczka jak pershing.I p.Jachira kogo ja będę całować i gdzie to moja sprawa ,ty możesz ich całować nawet w 4 litery,nawet ci to pasuje.