Grupa nastolatków umieściła prorosyjskie hasła na muralach wzdłuż trasy Pomorskiej Kolei Metropolitalnej powstałych w geście solidarności z Ukrainą.

Pomorska Kolej Metropolitalna poinformowała w poniedziałek w mediach społecznościowych, że w miniony weekend grupa młodych ludzi napisała „kilka prorosyjskich i antyukraińskich haseł” na niezamalowanej powierzchni muru położonego przy trasie PKM na gdańskim Jasieniu. Ponadto ludzie ci nanieśli napisy na trzech muralach, które powstały w geście solidarności z Ukrainą.

Część z napisów była wulgarna; te które znajdowały się na niezajętej przez murale powierzchni muru, zostały już zamalowane przez służby PKM. Sprawcy m.in. zamalowali sprejem napis „TOGETHER WE STAND” widniejący nad wizerunkami braci Kliczko oraz dorysowali serce na wizerunku Hitlera z sąsiedniego muralu.

Na zdjęciach zamieszczonych przez PKM w sieci widać również napis o treści „Azow” umieszczony na muralu poświęconym zbrodni w Buczy, literę „Z” będącą symbolem rosyjskiej agresji na Ukrainę, a także napis „0 [zero – red.] pomocy banderowskiej Ukrainie”.

Wizerunki sprawców zarejestrowały kamery monitoringu – nie tylko na miejscu, ale także w pociągu, którym odjechali w kierunku Kościerzyny.

Pomorska Kolej Metropolitalna przekazała zabezpieczone materiały dowodowe Policji.

Jak podaje Radio Gdańsk, to nie pierwszy wandalizm w tym miejscu. Wcześniej około 70-letni mężczyzna na wizerunkach braci Kliczko napisał kredką „faszyści, bandyci”. Dzięki monitoringowi mężczyznę ujęto.

CZYTAJ TAKŻE: Gdańsk: zamalowano tablicę z nazwą „Skwer Bohaterskiego Mariupola”

Kresy.pl / radiogdansk.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz