Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego zatrzymała w lutym mężczyznę, który miał przygotowywać zamach terrorystyczny. – podała w poniedziałek Polska Agencja Prasowa. Jak nieoficjalnie dowiedziało się radio RMF FM, zatrzymany był tzw. ekoterrorystą.

Do zatrzymania Dawida Ł. doszło w Radomiu 12. lutego br., lecz dopiero teraz ABW poinformowała o tym fakcie. Podejrzany miał zbierać informacje oraz gromadzić fundusze w celu przeprowadzenia zamachu terrorystycznego. Decyzją sądu Ł. trafił na trzy miesiące do aresztu.

Jak powiedział PAP rzecznik prasowy ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn, w wyniku przeszukań miejsc przebywania Dawida Ł. znaleziono dowody wskazujące na to, że „gromadził [on] informacje oraz pozyskiwał fundusze, które zamierzał przeznaczyć na działania przestępcze o charakterze terrorystycznym”.

Śledczy nieoficjalnie przekazali radiu RMF FM, że podejrzany działał z pobudek radykalne ekologicznych. Miał się on kierować zasadą „dobro Ziemi ponad wszystko”.

Sprawą zajmuje się Wydział Zamiejscowy ABW w Łodzi pod nadzorem łódzkiego wydziału Prokuratury Krajowej. Dawid Ł. nie przyznał się do winy.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Przypomnijmy, że w ubiegły poniedziałek policjanci z CBŚP zatrzymali w Bielsku-Białej 29-letniego Mateusza H., podejrzanego o wysadzenie w tym mieście w lipcu 2018 roku trzykondygnacyjnego budynku. Nikomu wówczas nic się nie stało, lecz straty oszacowano na 1,2 mln złotych. Według śledczych mężczyzna ten również powoływał się na pobudki o charakterze ekologicznym.

CZYTAJ TAKŻE: Niemcy: aktywiści chcieli uwolnić strusie z cyrku. Jeden z nich zginął pod kołami samochodu

Kresy.pl / PAP / TVP Info / rmf24.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz