Siedem osób zatrzymano we Wrocławiu i Sieradzu w ramach wspólnego śledztwa Centralnego Biura Antykorupcyjnego, Straży Granicznej prowadzonego pod nadzorem Prokuratury Okręgowej we Wrocławiu. Śledztwo dotyczy procederu legalizacji pracy i pobytu cudzoziemców w zamian za łapówki.

Jak podały w środę CBA i SG, funkcjonariusze wrocławskiej delegatury CBA zatrzymali cztery kobiety zaangażowane w przestępczy proceder załatwiania zezwoleń na pracę i pobyt cudzoziemców za korzyści majątkowe. Dwie z tych osób są pracownicami Wydziału Spraw Obywatelskich i Cudzoziemców Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego, a jedna główną specjalistką w punkcie obsługi Wydziału Spraw Obywatelskich i Cudzoziemców Łódzkiego Urzędu Wojewódzkiego w Sieradzu.

Jednocześnie funkcjonariusze Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali trzy inne kobiety, w tym osobę kierującą działaniami zorganizowanej grupy przestępczej.

Śledczy dokonali przeszukań w miejscach pracy i zamieszkania zatrzymanych kobiet. Czynności były dokonywane we Wrocławiu i w Sieradzu.

Według ustaleń śledczych do przyjmowania korzyści majątkowych przez urzędniczki dochodziło w 2019 roku. Za korzyści majątkowe w formie pieniężnej i rzeczowej pozytywnie rozpatrywały one wnioski dotyczące cudzoziemców.

Zatrzymane osoby czeka doprowadzenie do Prokuratury Okręgowej we Wrocławiu, gdzie usłyszą zarzuty.

Niewykluczone, że to niejedyne zatrzymania w tej sprawie, ponieważ CBA podkreśliło, że jest ona „rozwojowa”.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Przypomnijmy, że w listopadzie ub. roku funkcjonariusze CBA zatrzymali kierowniczkę Oddziału Cudzoziemców Wydziału Spraw Obywatelskich i Cudzoziemców Urzędu Wojewódzkiego w Łodzi oraz menedżerkę jednej z największej agencji pracy w Polsce. Obie kobiety były podejrzane o korupcję przy legalizacji pobytu cudzoziemców, głównie Ukraińców.

Kresy.pl / cba.gov.pl / strazgraniczna.pl

Czytaj kolejny artykuł
1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz