Co najmniej w jednej szkole w ramach akcji Amnesty International zachęcano do pisania listów domagających się nie karania osób próbujących nielegalnie blokować Marsz Niepodległości.

Amnesty International corocznie organizuje tak zwany Maraton Pisania Listów Amnesty International. „Podczas wydarzenia mobilizujemy ludzi na całym świecie do solidarnego przeciwstawienia się naruszeniom praw człowieka” – organizacja pisze na swojej stronie internetowej o akcji – „Możemy napisać list. Możemy działać razem ramię w ramię z obrońcami i obrończyniami praw człowieka, by walczyć z niesprawiedliwością i budować bardziej sprawiedliwy świat”. Portal Narodowcy.net zamieścił jeden z listów do wysyłania których AI agitował uczniów jednej ze szkół.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

List jest skierowany do ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry. Redakcja portalu Narodowcy.net twierdzi, że otrzymała go od ucznia uczestniczącego w zajęciach na których była promowana akcja Amnesty International. Nie konkretyzuje jednak o jaką placówkę chodzi.

W liście zawarty został apel do ministra Ziobry „w sprawie kobiet znanych jako >>14 kobiet przeciwko faszyzmowi<<, które zostały brutalnie zaatakowane przez uczestników Marszu Niepodległości”. Przypomnijmy – 11 listopada 2017 r. grupa kobiet usiłowała zablokować Marsz Niepodległości przyrównując jego uczestników do faszystów, na transparencie, który rozwinęły znajdował się bowiem napis „Faszyzm stop”. Amnesty International ocenia, że kobiety te „postanowiły zaprotestować przeciw nienawiści”. Skazanie kobiet na grzywny za zakłócanie legalnego zgromadzenia, jak ocenia organizacja „pokazuje, że w obecnej Polsce prawo do pokojowej demonstracji swoich poglądów nie jest chronione”. List do wysłania którego Amnesty International agitowała uczniów kończy się apelem do ministra Ziobry o „zapewnienie, że 14 kobiet nie zostanie ukaranych za pokojową demonstrację oraz że sprawcy napaści zostaną pociągnięci do odpowiedzialności”.

Amnesty International znana jest z definiowania praw człowieka i swojej działalności w ich obronie w kategoriach ideologicznych. Organizacja promuje między innymi aborcję.

narodowcy.net/maraton.amnesty.org.pl/kresy.pl

 
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz