Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego zatrzymała obywatela polskiego, członka społeczności muzułmańskiej w Polsce, który zamierzał dokonać zamachu terrorystycznego w miejscu publicznym.

Jak dowiedziała się w piątek Polska Agencja Prasowa, Mikołaj B., używający nieoficjalnie islamskiego imienia Mohammed, został zatrzymany przez ABW 9. maja. Według rzecznika prasowego ministra koordynatora służb specjalnych Stanisława Żaryna jest on „obywatelem polskim, członkiem społeczności muzułmańskiej w Warszawie”.

„Z materiałów ABW wynika, że Mikołaj B. deklarował zamiar przeprowadzenia zamachu terrorystycznego w miejscu publicznym” – powiedział. Motywem niedoszłego ataku miała być chęć zemsty na przeciwnikach islamu. Zamach miał przynieść dużą liczbę ofiar. Według śledczych Mikołaj B. miał przygotowany plan zamachu i rozpoczął przygotowania do niego. ABW nie ujawnia jednak szczegółów tego planu.

Stanisław Żaryn podkreślił w rozmowie z RMF FM, że ABW oceniła ryzyko przeprowadzenia zamachu jako znaczące i były podstawy do zatrzymania mężczyzny. Mężczyzna usłyszał zarzuty, lecz nie przyznał się do winy. Decyzją sądu Mikołaj B. trafił na 3 miesiące do aresztu. Według Radia Zet zarzuty dotyczyły art. 119 kodeksu karnego, czyli stosowania przemocy lub groźby bezprawnej kierowanej z powodu przynależności krajowej, religijnej, rasowej lub politycznej, za co grozi od 3 miesięcy do 5 lat więzienia.

Media podają także, iż śledczy ustalili, że Mikołaj B. był leczony psychiatrycznie.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

CZYTAJ TAKŻE: „Dobro Ziemi ponad wszystko”? Ekoterrorysta zatrzymany przez ABW w Radomiu

Kresy.pl / PAP / rmf24.pl / radiozet.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz