Decyzję o powrocie straży na zachodnią granicę podjęło MSW w związku ze spodziewaną falą uchodźców

Decyzją Ministra Spraw Wewnętrznych Polska Straż Graniczna powróci na granicę z Republiką Federalną Niemiec. Powodem decyzji jest spodziewana fala uchodźców oraz obecna ich liczba za zachodnimi granicami. Dodatkowym czynnikiem motywującym tą zmianę były Światowe Dni Młodzierzy, które mają odbyć się w Krakowie. Jak doniesiono obecnie szczegóły ustalają wojewodowie.

„Straż graniczna wróci na granicę polsko-niemiecką w ciągu kilku najbliższych tygodni” – powiedział wojewoda zachodniopomorski Piotr Jania.

„Będziemy się starali, żeby podróżnym nie opóźniać wyjazdów, czy przyjazdów, ale mieć kontrolę”– dodaje Piotr Jania.

rmf24.pl/ kresy.pl

11 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

 1. spq
  spq :

  Nie rozumiem dlaczego nie odtwarza się Karpackiego Oddziału Straży Granicznej, który został skasowany z końcem 2013r? Na wiosnę islamscy imigranci z powodu blokownia drogi przez Bałkany ruszą przez Polskę w kierunku Niemiec. Przez Słowację i Ukrainę. My zamiast wzmacniać nasze południowe granice wzmacniamy z Niemcami.

   • spq
    spq :

    Pal licho Odrę. Niewielu imigrantów będzie chciało uciekać z Niemiec do Polski. Tutaj można się bronić tylko przed zorganizowanymi grupami zamachowców. Problem jest z granicami Ukrainy, Słowacji i Czech. Szlak przez kraje byłej Jugosławii jest blokowany. Te chordy ruszą na wiosnę nowym szlakiem do Niemiec, niestety przez Polskę.

 2. beresteczko1651
  beresteczko1651 :

  To już naprawdę jest szczyt idiotyzmu! Polska Straż Graniczna będzie pilnować, żeby nielegalni imigranci nie przedostawali się z Polski do Niemiec, zamiast pilnować, żeby nie mogli dostać się do Polski ze wschodu i południa. To oznacza przeniesienie wschodniej granicy UE na granicę Polsko-Niemiecką. No, chyba, że ktoś zechce mi wmówić, że znajdą się jacyś chętni, żeby uciekać z Niemiec do Polski przed prześladowaniami ze strony Angeli i jej szajki ksenofobów:)