Minister Mariusz Kamiński, w porozumieniu z premierem Mateuszem Morawieckim, podjął decyzję o przekazaniu MSW Mołdawii sprzętu i wyposażenia, w tym broni i amunicji, a także m.in. hełmów, kamizelek taktycznych oraz kompletów ochronnych.

Jak poinformował na Twitterze Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji, szef resortu podjął decyzję o przekazaniu policji mołdawskiej “ogromnego transportu (2 Herculesy i 4 Casy) broni, amunicji i wyposażenia od służb podległych MSWiA”.

“W związku z koniecznością wzmocnienia proeuropejskiego rządu w Kiszyniowie oraz zapewnienia odpowiednio wysokiego poziomu bezpieczeństwa publicznego, minister Mariusz Kamiński, w porozumieniu z premierem Mateuszem Morawieckim, podjął decyzję o przekazaniu MSW Mołdawii sprzętu i wyposażenia, w tym broni i amunicji, a także m.in. hełmów, kamizelek taktycznych oraz kompletów ochronnych. To kolejna już pomoc ze strony Polski na rzecz bezpieczeństwa Mołdawii” – czytamy w komunikacie.

Ministerstwo wskazuje, że na początku maja w Kiszyniowie odbyły się wspólne ćwiczenia policyjnych jednostek kontrterrorystycznych z Polski i Mołdawii. Na zakończenie tych działań funkcjonariusze specjalnych pododdziałów Policji obydwu państw symbolicznie odbyli lot polskim helikopterem Black Hawk nad Wielkim Placem Zgromadzeń w Kiszyniowie, prezentując flagi mołdawską i Unii Europejskiej.

Przypomnijmy, że Andrzej Duda zapowiedział, że jednym z głównych priorytetów podczas polskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej będzie członkostwo Ukrainy, Mołdawii, a także krajów Bałkanów Zachodnich w UE.

“Trzeba temu zadośćuczynić, dlatego uważam, że nie kto inny, tylko my – Polska powinniśmy twardo i bardzo mocno mówić: Trzeba wreszcie przyjąć ich do UE. Trzeba przyjąć państwa Bałkanów Zachodnich. Dziś wymogiem historycznym chwili jest przyjęcie Ukrainy do UE i Mołdawii – podkreślił.

Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply