Ministerstwo Zdrowia poinformowało we wtorek, że liczba potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem w Polsce wyniosła łącznie 2132.  Do tej pory śmierć z powodu choroby COVID-19 poniosło w kraju 31 osób.

We wtorek rano resort zdrowia podał, że zanotowano 77 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Łączna liczba zarażeń wzrosła do 2132. Do tej pory w kraju odnotowano 31 ofiar śmiertelnych choroby COVID-19.

Zobacz także: W USA opracowano 45 minutowe testy na koronawirusa

Mamy 77 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych” – czytamy w komunikacie ministerstwa. „Potwierdzone przypadki dotyczą: 27 osób z woj. śląskiego, 13 osób z woj. wielkopolskiego, 11 osób z woj. małopolskiego, 9 z woj. świętokrzyskiego, 7 osób z woj. lubelskiego, 4 osób z woj. zachodniopomorskiego, 3 osób z woj. dolnośląskiego i 3 z woj. pomorskiego” – dodano.

Resort podał także, że aktualna liczba hospitalizowanych z powodu choroby COVID-19 wynosi 1900. 106 525 osób zostało do tej pory objętych kwarantanną, 163 789 zostało zaś do niej zgłoszonych po powrocie z zagranicy.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Przypomnijmy, że rząd ogłosił 24 marca zaostrzenie rygorów stanu epidemicznego. Od 25 marca w Polsce obowiązuje zakaz wychodzenia z domu za wyjątkiem konieczności wykonania niezbędnych zakupów i w „niezbędnych sprawach życia codziennego” oraz wykonywania pracy. Podobnie jak w Niemczech w przestrzeni publicznej nie można zbierać się w grupach większych niż dwuosobowe. Nie dotyczy to przebywania z rodziną we własnym domu. W kościołach, w nabożeństwach może brać udział do pięciu osób. Zastosowano także ograniczenia dotyczące poruszania się w komunikacji publicznej.

Rząd poinformował, że we wtorek przepisy zostaną jeszcze bardziej zaostrzone.

Zobacz także: Polska firma zacznie sprzedaż szybkich testów na koronawirusa

Twitter MZ / Kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz