Prezydent: są warunki by pójść do lokalu wybroczego

Prezydent Duda odpowiadając na pytania użytkowników jednego z portali społecznościowych stwierdził, że istnieją warunki dla przeprowadzenia wyborów.

Prezydent w poniedziałek wziął udział w sesji pytań i odpowiedzi przeprowadzonej na Facebooku. W jej trakcie Andrzej Duda został zapytany o to czy opowiada się za przeprowadzeniem wyborów zgodnie z obecnie wyznaczonym terminem to jest 10 maja. Prezydent zastrzegł, że „życie i zdrowie rodaków” jest dla niego najważniejsze, a wybory powinny zostać przełożone jeśli nie będzie warunków odpowiednich do ich przeprowadzenia.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Jednak gdy użytkownicy dopytywali nadal, czy prezydent widzi obecnie warunki do przeprowadzenia wyborów Duda odpowiedział twierdząco – „Jeżeli są warunki do tego, żeby chodzić normalnie do sklepu, to są i warunki do tego, żeby pójść do lokalu wyborczego, z zachowaniem odpowiednich środków ostrożności” – zacytował portal rmf24.pl.

Prezydent stwierdził też, że wybory mogą się odbyć ponieważ jest możliwość prowadzenia kampanii wyborczej – „Kiedy spojrzę do internetu, to widzę, że różni kandydaci na prezydenta w sposób bardzo intensywny prowadzą swoje kampanie. Na pewno dzisiaj są różne formy prowadzenia kampanii i z całą pewnością szeroka gama form prowadzenia tej kampanii jest w tej chwili dostępna w sposób bezpieczny”.

Prezydent poparł też niedawną, przeforsowaną w Sejmie przez Prawo i Sprawiedliwość zmianę Kodeksu Wyborczego. Wprowadziła ona możliwość głosowania korespondencyjnego ale wyłącznie dla obywateli pozostających w kwarantannie i powyżej 60 roku życia.

Jeszcze w sobotę Andrzej Duda stwierdził, że „gdyby się tak działo, że epidemia będzie szalała” to „termin wyborów wtedy może się okazać nie do utrzymania”.

rmf24.pl/kresy.pl

 
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz