Najnowszy sondaż Instytutu Badań Rynkowych i Społecznych wskazuje znaczny wzrost poparcia dla Sojuszu Lewicy Demokratycznej.

W marcowym sondażu IBRiS przeprowadzonym na zlecenie „Rzeczpospolitej” rządząca koalicja Zjednoczonej Prawicy uzyskała poparcie 39,4% respondentów. W porównaniu do lutego oznacza to zauważalny spadek o 3,3 punktów procentowych.

Sondaż wykazuje też wzrost siły opozycji. Platforma Obywatelska odnotowała poparcie 22,5% badanych. Oznacza to wzrost o 2,5 punktów procentowych. Podobnie wzrosło od lutego poparcie dla Sojuszu Lewicy Demokratycznej, który wskazało 9,7% respondentów. Z takim wynikiem SLD byłby trzecią siłą w parlamencie.

W Sejmie pojawili by się także przedstawiciele ruchu Kukiz ’15 – 6,8% poparcia, Polskiego Stronnictwa Ludowego – 5,2% i Nowoczesnej – 5%. Do parlamentu nie weszłaby natomiast skajnie lewicowa partia Razem, którą wybrało tylko 1,4% pytanych.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

W sondażu zbadano także rozkład siła w samej rządzącej koalicji Zjednoczonej Prawicy. 38,2% poparcia przypada na Prawo i Sprawiedliwość, 0,8% na Porozumienie Jarosława Gowina, a 0,4% na Solidarną Polskę Zbigniewa Ziobry.

Sondaż został przeprowadzony w dniach 1-2 marca.

Czytaj także: Cimoszewicz twierdzi, że Polacy brali udział w holokauście

dorzeczy.pl/kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz