W sondażu CBOS Prawo i Sprawiedliwość dominuje

Najnowszy sondaż CBOS wskazuje na stabilne i wysokie poparcie dla partii rządzącej. Słabsza niż w wyborach okazała się Koalicja Obywatelska.

Według sondażu CBOS partia rządząca może liczyć na poparcie 45 proc. Polaków. W porównaniu do poprzedniego badania tej pracowni PiS zyskał 1 punkt procentowy poparcia. Uzyskał też zdecydowanie wyższe poparcie niż w niedawnym sondażu pracowni Kantar w którym PiS wskazało 35 proc. badanych.

Głosowanie na KO zadeklarowało 22 proc. zdecydowanych na głosowanie na konkretną siłę polityczną respondentów. To o 2 punkty procentowe więcej niż w poprzednim sondażu CBOS ale wyraźnie mniej niż w październikowych wyborach w których liberałowie uzyskali ponad 27 proc. głosów.

Koalicję Sojuszu Lewicy Demokratycznej, Wiosny i Razem wybrało 11 proc. respondentów. Oznacza to spadek poparcia o 1 punkt procentowy. Jeszcze większy spadek poparcia – o 3 punkty procentowe odnotowała koalicja Polskiego Stronnictwa Ludowego i ruchu Kukiz ’15. Wybrało ją 6 proc. badanych. Takie samo poparcie uzyskała w sondażu Konfederacja Wolność i Niepodległość, jednak w przypadku tej partii nie był to wynik inny niż  w poprzednim badaniu.

Badanie „Aktualne problemy i wydarzenia” przeprowadzono metodą wywiadów bezpośrednich wspomaganych komputerowo (CAPI) w dniach 28 listopada – 5 grudnia 2019 roku na liczącej 971 osób reprezentatywnej próbie losowej dorosłych mieszkańców Polski.

interia.pl/kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz