W sondażu CBOS Prawo i Sprawiedliwość dominuje

Najnowszy sondaż CBOS wskazuje na stabilne i wysokie poparcie dla partii rządzącej. Słabsza niż w wyborach okazała się Koalicja Obywatelska.

Według sondażu CBOS partia rządząca może liczyć na poparcie 45 proc. Polaków. W porównaniu do poprzedniego badania tej pracowni PiS zyskał 1 punkt procentowy poparcia. Uzyskał też zdecydowanie wyższe poparcie niż w niedawnym sondażu pracowni Kantar w którym PiS wskazało 35 proc. badanych.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Głosowanie na KO zadeklarowało 22 proc. zdecydowanych na głosowanie na konkretną siłę polityczną respondentów. To o 2 punkty procentowe więcej niż w poprzednim sondażu CBOS ale wyraźnie mniej niż w październikowych wyborach w których liberałowie uzyskali ponad 27 proc. głosów.

Koalicję Sojuszu Lewicy Demokratycznej, Wiosny i Razem wybrało 11 proc. respondentów. Oznacza to spadek poparcia o 1 punkt procentowy. Jeszcze większy spadek poparcia – o 3 punkty procentowe odnotowała koalicja Polskiego Stronnictwa Ludowego i ruchu Kukiz ’15. Wybrało ją 6 proc. badanych. Takie samo poparcie uzyskała w sondażu Konfederacja Wolność i Niepodległość, jednak w przypadku tej partii nie był to wynik inny niż  w poprzednim badaniu.

Badanie „Aktualne problemy i wydarzenia” przeprowadzono metodą wywiadów bezpośrednich wspomaganych komputerowo (CAPI) w dniach 28 listopada – 5 grudnia 2019 roku na liczącej 971 osób reprezentatywnej próbie losowej dorosłych mieszkańców Polski.

interia.pl/kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz