W najnowszym sondażu Duda nadal na czele – kandydaci liberalni konkurują ze sobą

W najnowszym sondażu notowań ogłoszonych i potencjalnych kandydatów na prezydenta Szymon Hołownia zagroził Małgorzacie Kidawie-Błońskiej.

Według sondażu przeprowadzonego przez pracownię Maison&Partners zdecydowanie największe szanse na zwycięstwo w pierwszej turze w majowych wyborach ma urzędujący prezydent. Andrzeja Dudę wskazało w badaniu 39 proc. respondentów. Kandydatka wyłoniona niedawno przez Platformę Obywatelską, Małgorzata Kidawa-Błońska uplasowała się daleko w tyle. Wybrało ją 21 proc. badanych.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Z Kidawą-Błońską konkuruje już publicysta i były prowadzący program rozrywkowy w telewizji TVN Szymon Hołownia, który na początku grudnia ogłosił, że zamierza ubiegać się o najwyższy urząd w państwie. Uzyskał on poparcie 16 proc. pytanych w ramach sondażu. Dwukrotnie mniejsze poparcie uzyskał przewodniczący Polskiego Stronnictwa Ludowego Władysław Kosiniak-Kamysz, którego wskazało 8 proc. respondentów.

4 proc. pytanych odpowiedziało, że zagłosowałoby na Krzysztofa Bosaka, wiceprezesa Ruchu Narodowego. Bosak bierze udział w prawyborach organizowanych przez Konfederację ubiegając się o jej mandat do startu w wyborach prezydenckich. Na razie ma największe poparcie sympatyków tej partii.

Tylko 2 proc. poparcia uzyskała wśród respondentów polityk partii Razem Agnieszka Dziemianowicz-Bąk. Ani ta partia, anie szersza koalicja lewicy nie wybrała jeszcze kandydata na prezydent. Choć według ostatnich doniesień medialnych lewicowcy chcą by ich kandydatem była kobieta.

Badanie zostało zrealizowane przez firmę Maison&Partners na internetowym panelu badawczym Ariadna w dniach 13-18.12.2019. Przeprowadzono je na ogólnopolskiej, reprezentatywnej pod względem: płci, wieku, wielkości miejsca zamieszkania próbie 1025 Polaków.

onet.pl/kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz