W najnowszym sondażu Duda nadal na czele – kandydaci liberalni konkurują ze sobą

W najnowszym sondażu notowań ogłoszonych i potencjalnych kandydatów na prezydenta Szymon Hołownia zagroził Małgorzacie Kidawie-Błońskiej.

Według sondażu przeprowadzonego przez pracownię Maison&Partners zdecydowanie największe szanse na zwycięstwo w pierwszej turze w majowych wyborach ma urzędujący prezydent. Andrzeja Dudę wskazało w badaniu 39 proc. respondentów. Kandydatka wyłoniona niedawno przez Platformę Obywatelską, Małgorzata Kidawa-Błońska uplasowała się daleko w tyle. Wybrało ją 21 proc. badanych.

Z Kidawą-Błońską konkuruje już publicysta i były prowadzący program rozrywkowy w telewizji TVN Szymon Hołownia, który na początku grudnia ogłosił, że zamierza ubiegać się o najwyższy urząd w państwie. Uzyskał on poparcie 16 proc. pytanych w ramach sondażu. Dwukrotnie mniejsze poparcie uzyskał przewodniczący Polskiego Stronnictwa Ludowego Władysław Kosiniak-Kamysz, którego wskazało 8 proc. respondentów.

4 proc. pytanych odpowiedziało, że zagłosowałoby na Krzysztofa Bosaka, wiceprezesa Ruchu Narodowego. Bosak bierze udział w prawyborach organizowanych przez Konfederację ubiegając się o jej mandat do startu w wyborach prezydenckich. Na razie ma największe poparcie sympatyków tej partii.

Tylko 2 proc. poparcia uzyskała wśród respondentów polityk partii Razem Agnieszka Dziemianowicz-Bąk. Ani ta partia, anie szersza koalicja lewicy nie wybrała jeszcze kandydata na prezydent. Choć według ostatnich doniesień medialnych lewicowcy chcą by ich kandydatem była kobieta.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

4749.49 PLN    (21.58%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

Badanie zostało zrealizowane przez firmę Maison&Partners na internetowym panelu badawczym Ariadna w dniach 13-18.12.2019. Przeprowadzono je na ogólnopolskiej, reprezentatywnej pod względem: płci, wieku, wielkości miejsca zamieszkania próbie 1025 Polaków.

onet.pl/kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz