W najnowszym sondażu Duda nadal na czele – kandydaci liberalni konkurują ze sobą

W najnowszym sondażu notowań ogłoszonych i potencjalnych kandydatów na prezydenta Szymon Hołownia zagroził Małgorzacie Kidawie-Błońskiej.

Według sondażu przeprowadzonego przez pracownię Maison&Partners zdecydowanie największe szanse na zwycięstwo w pierwszej turze w majowych wyborach ma urzędujący prezydent. Andrzeja Dudę wskazało w badaniu 39 proc. respondentów. Kandydatka wyłoniona niedawno przez Platformę Obywatelską, Małgorzata Kidawa-Błońska uplasowała się daleko w tyle. Wybrało ją 21 proc. badanych.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia

Z Kidawą-Błońską konkuruje już publicysta i były prowadzący program rozrywkowy w telewizji TVN Szymon Hołownia, który na początku grudnia ogłosił, że zamierza ubiegać się o najwyższy urząd w państwie. Uzyskał on poparcie 16 proc. pytanych w ramach sondażu. Dwukrotnie mniejsze poparcie uzyskał przewodniczący Polskiego Stronnictwa Ludowego Władysław Kosiniak-Kamysz, którego wskazało 8 proc. respondentów.

4 proc. pytanych odpowiedziało, że zagłosowałoby na Krzysztofa Bosaka, wiceprezesa Ruchu Narodowego. Bosak bierze udział w prawyborach organizowanych przez Konfederację ubiegając się o jej mandat do startu w wyborach prezydenckich. Na razie ma największe poparcie sympatyków tej partii.

Tylko 2 proc. poparcia uzyskała wśród respondentów polityk partii Razem Agnieszka Dziemianowicz-Bąk. Ani ta partia, anie szersza koalicja lewicy nie wybrała jeszcze kandydata na prezydent. Choć według ostatnich doniesień medialnych lewicowcy chcą by ich kandydatem była kobieta.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przekaż 1% podatku

Badanie zostało zrealizowane przez firmę Maison&Partners na internetowym panelu badawczym Ariadna w dniach 13-18.12.2019. Przeprowadzono je na ogólnopolskiej, reprezentatywnej pod względem: płci, wieku, wielkości miejsca zamieszkania próbie 1025 Polaków.

onet.pl/kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz