„Washington Post” twierdzi, że władze USA naciskają na Władimira Zełenskiego by doprowadził do rozpoczęcia na Ukrainie śledztwa przeciw synowi Joe Bidena.

Powołując się na źródła w USA, „Washington Post” pisze, że Zełenski obawia się wplątania przez Trumpa w wewnętrzny konflikt polityczny w USA. Administracja prezydenta USA, jak podaje za amerykańską gazetą agencja informacyjna UNIAN, naciska na Zełenskiego by ten doprowadził do wszczęcia na Ukrainie postępowania wobec syna byłego, demokratycznego wiceprezydenta Joe Bidena, Huntera. Był on powiązany z oligarchą Mykołą Złoczewskim, który jest podejrzany o pranie brudnych pieniędzy, łapówkarstwo i malwersacje finansowe. Hunter Biden był członkiem rady nadzorczej należącego o tego oligarchy holdingu gazowego.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przekaż 1% podatku

Otoczenie polityczne Zełenskiego odradza mu naciskanie na rozpoczęcie postępowania w sprawie Huntera Bidena. Współpracownicy Zełenskiego uważają, że w ten sposób Ukraina wzięłaby udział w wewnętrznej walce politycznej toczonej w USA przez obecnego prezydenta z Partią Demokratyczną.

UNIAN przypomina, że bliski współpracownik Donalda Trumpa i jego prawnik, Rudy Giulani odwołał zapowiadaną wizytę w Kijowie w czasie której miał spotkać się z Zełenskim. Według „Washignton Post” Giuliani odwołał wizytę z powodu gwałtownych ataków amerykańskich mediów, oskarżających go o próby poszukiwania zagranicznego wsparcia dla Trumpa w jego walce z demokratami. Joe Biden uważany jest obecnie za polityka mającego największe szanse na uzyskanie nominacji Partii Demokratycznej w przyszłorocznych wyborach prezydenckich w USA.

unian.net/kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz