“Washington Post” twierdzi, że władze USA naciskają na Władimira Zełenskiego by doprowadził do rozpoczęcia na Ukrainie śledztwa przeciw synowi Joe Bidena.

Powołując się na źródła w USA, “Washington Post” pisze, że Zełenski obawia się wplątania przez Trumpa w wewnętrzny konflikt polityczny w USA. Administracja prezydenta USA, jak podaje za amerykańską gazetą agencja informacyjna UNIAN, naciska na Zełenskiego by ten doprowadził do wszczęcia na Ukrainie postępowania wobec syna byłego, demokratycznego wiceprezydenta Joe Bidena, Huntera. Był on powiązany z oligarchą Mykołą Złoczewskim, który jest podejrzany o pranie brudnych pieniędzy, łapówkarstwo i malwersacje finansowe. Hunter Biden był członkiem rady nadzorczej należącego o tego oligarchy holdingu gazowego.

Otoczenie polityczne Zełenskiego odradza mu naciskanie na rozpoczęcie postępowania w sprawie Huntera Bidena. Współpracownicy Zełenskiego uważają, że w ten sposób Ukraina wzięłaby udział w wewnętrznej walce politycznej toczonej w USA przez obecnego prezydenta z Partią Demokratyczną.

UNIAN przypomina, że bliski współpracownik Donalda Trumpa i jego prawnik, Rudy Giulani odwołał zapowiadaną wizytę w Kijowie w czasie której miał spotkać się z Zełenskim. Według “Washignton Post” Giuliani odwołał wizytę z powodu gwałtownych ataków amerykańskich mediów, oskarżających go o próby poszukiwania zagranicznego wsparcia dla Trumpa w jego walce z demokratami. Joe Biden uważany jest obecnie za polityka mającego największe szanse na uzyskanie nominacji Partii Demokratycznej w przyszłorocznych wyborach prezydenckich w USA.

unian.net/kresy.pl

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply