Słoma w drzwiach Ministerstwa Rolnictwa [+VIDEO]

Drzwi resortu rolnictwa zostały zastawione belami słomy. W ten sposób rolnicy postanowili wyrazić swój sprzeciw wobec polityki Prawa i Sprawiedliwości.

Portal Interia zamieścił fotografię bramy wejściowej do gmachu Ministerstwa Sprawiedliwości zastawionego we wtorek rano belami słomy. Dodatkowo na gmachu rozwieszono transparent z napisem: „Puda? Nie znam!”. W ten sposób rolnicy wyrażają swój sprzeciw wobec nominacji polityka Prawa i Sprawiedliwości Grzegorza Pudy na ministra rolnictwa. Organizacje rolnicze twierdzą, że Puda nie jest kompetentny w sprawach ich sektora, a ostatnio popierał uchwalenie przez sejm ustawy zakazującej hodowli zwierząt futerkowych (poza królikami) oraz tak zwanego uboju rytualnego na eksport. Rolnicy uważają to za uderzenie w swoje interesy.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

6489 PLN    (29.49%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

„Ta słoma symbolizuje zamknięte drzwi dla takich ludzi” – tak protest wytłumaczył lider AGROunii Michał Kołodziejczak. W czasie zarzucania wejścia do ministerstw słomą rolnicy odpalili pod jego budynkiem świece dymne.

Dzisiejszy gest jest tylko wstępem do kampanii wymierzonej w rząd i partię rządzącą. W środę rolnicy zapowiadają blokady dróg w całym kraju. 13 października ma zaś odbyć się wielka manifestacja w centrum Warszawy. Działacze rolniczy liczą na to, że pod ich wpływem senatorzy dokonają zmian w ustawie o ochronie zwierząt przeforsowanej przez Sejm przez Jarosława Kaczyńskiego.

Czytaj także: Konfederacja o „piątce dla zwierząt” – to haniebne przepisy. Będziemy maszerowali razem z rolnikami

Warszawa: protest hodowców i rolników przeciwko „Piątce dla zwierząt” PiS-u [+VIDEO/+FOTO]

interia.pl/kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz