Słoma w drzwiach Ministerstwa Rolnictwa [+VIDEO]

Drzwi resortu rolnictwa zostały zastawione belami słomy. W ten sposób rolnicy postanowili wyrazić swój sprzeciw wobec polityki Prawa i Sprawiedliwości.

Portal Interia zamieścił fotografię bramy wejściowej do gmachu Ministerstwa Sprawiedliwości zastawionego we wtorek rano belami słomy. Dodatkowo na gmachu rozwieszono transparent z napisem: „Puda? Nie znam!”. W ten sposób rolnicy wyrażają swój sprzeciw wobec nominacji polityka Prawa i Sprawiedliwości Grzegorza Pudy na ministra rolnictwa. Organizacje rolnicze twierdzą, że Puda nie jest kompetentny w sprawach ich sektora, a ostatnio popierał uchwalenie przez sejm ustawy zakazującej hodowli zwierząt futerkowych (poza królikami) oraz tak zwanego uboju rytualnego na eksport. Rolnicy uważają to za uderzenie w swoje interesy.

„Ta słoma symbolizuje zamknięte drzwi dla takich ludzi” – tak protest wytłumaczył lider AGROunii Michał Kołodziejczak. W czasie zarzucania wejścia do ministerstw słomą rolnicy odpalili pod jego budynkiem świece dymne.

Dzisiejszy gest jest tylko wstępem do kampanii wymierzonej w rząd i partię rządzącą. W środę rolnicy zapowiadają blokady dróg w całym kraju. 13 października ma zaś odbyć się wielka manifestacja w centrum Warszawy. Działacze rolniczy liczą na to, że pod ich wpływem senatorzy dokonają zmian w ustawie o ochronie zwierząt przeforsowanej przez Sejm przez Jarosława Kaczyńskiego.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Czytaj także: Konfederacja o „piątce dla zwierząt” – to haniebne przepisy. Będziemy maszerowali razem z rolnikami

Warszawa: protest hodowców i rolników przeciwko „Piątce dla zwierząt” PiS-u [+VIDEO/+FOTO]

interia.pl/kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz