Ruch Narodowy będzie pikietował pod MSZ przeciw uległości wobec Izraela

Narodowcy zapowiedzieli na piątek pikietę pod siedzibą Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Zarzucają dyplomacji rządu PiS uległość wobec Izraela.

Narodowcy zbiorą się pod gmachem MSZ przy Al. Szucha w piątek o godzinie 18.30. Zapraszają warszawian do przyłączenia się do protestu przeciw uległej, ich zdaniem, postawie polskich władz wobec Izraela. “Polska potrzebuje PODMIOTOWEJ polityki zagranicznej, szczególnie w trakcie trwania kryzysu dyplomatycznego i stałej zewnętrznej agresji informacyjnej zniesławiającej Polskę i Polaków” – napisali narodowcy, uznając jednocześnie, że działalność ministra Jacka Czaputowicza to “kontynuacja polityki zagranicznej prowadzonej w stylu ministra Waszczykowskiego”.

RN zarzuca, że minister Czaputowicz w sprawie zbrodni w Jedwabnem powtarza “zniesławiające pomówienia Grossa” przy tym “nazywając go >>naukowcem, którego ustawa o IPN nie obejmie<<”. Narodowcy twierdzą też, że “polski MSZ nie reaguje, gdy w Izraelu i we Włoszech naruszona została nietykalność polskich placówek dyplomatycznych”. Za równie godne krytyki uznają to, że “w trakcie kryzysu dyplomatycznego Polska – Izrael, polska dyplomacja, Polska Fundacja Narodowa (dysponująca sporym budżetem), ale także czołowi politycy PiS zachowują względną bierność, a finalnie prezydent kieruje ustawę o IPN do Trybunału Konstytucyjnego pod naciskiem środowisk żydowskich”.

Narodowcy sprzeciwiają się również zgodzie ministra Czaputowicza na coroczne kontrole poziomu praworządności w poszczególnych państwach członkowskich jakie chcą prowadzić eurokraci. Byłoby to według RN “ingerencją w suwerenność Polski”.

Narodowcy zwracają też uwagę na negocjowaną właśnie umowę o wolnym handlu miedzy UE a organizacją ekonomiczną państw Ameryki Południowej Mercosur. Według narodowców uwolnienie handlu w stosunkach z nimi “może znacznie uderzyć w polskie rolnictwo, szczególnie w sektor produkcji wołowiny”.

Będzie to kolejna manifestacja narodowców domagających się nie ulegania atakowi Izraela w sprawie ustawy o IPN. Wcześniej członkowie Ruchu Narodowego, ale też Młodzieży Wszechpolskiej i Obozu Narodowo-Radykalnego demonstrowali pod Pałacem Prezydenckim, domagając się od Andrzeja Dudy podpisania nowelizacji tej ustawy.

ruchnarodowy.net/kresy.pl

 

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply