PSL dołącza do opozycyjnej koalicji

Władze Polskiego Stronnictwa Ludowego zadecydowały, że partia ta dołączy w wyborach do Parlamentu Europejskiego do Koalicji Europejskiej.

W sobotę Rada Naczelna PSL debatował nad kwestią majowych wyborów do Parlamentu Europejskiego. Prezes stronnictwa Władysław Kosiniak-Kamysz opowiedział się za dołączeniem do opozycyjnej Koalicji Europejskiej, którą na potrzebę tych wyborów zawiązała Platforma Obywatelska, Nowoczesna, Sojusz Lewicy Demokratycznej i inne drobne partie liberalne. W głosowaniu Rady Naczelnej PSL za dołączeniem do opozycyjnej koalicji zagłosowało aż 86 członków Rady. 8 było przeciw.

Przewodniczący PSL powiedział, że przywództwo jego partii podjęło taką decyzję „dbając o jak najlepszą przyszłość Rzeczpospolitej, dbając o pomyślność jej obywateli”. Jednocześnie nazwał zawiązaną z liberalnymi partiami koalicję jednocześnie „proeuropejską” i „propolską”. Jak tłumaczył „będziemy budować koalicję na partnerskich warunkach, nie przeciwko komuś, tylko za silną Polską w Europie”.

Kosiniak-Kamycz mówił również o celach politycznych PSL w PE – „Zwiększymy dopłaty bezpośrednie, zwiększymy wydatki na politykę spójności. Na samorządność, na solidarność, na subsydiarność, na to wszystko, co jest istotą Unii Europejskiej, ale też funkcjonowania PSL” – cytuje portal telewizji TVN24. Lider PSL zapowiadał też działania na rzecz rozbudowy komunikacji publicznej na prowincji.

„Witamy PSL w Koalicji Europejskiej. Wspólnie zwyciężymy dla Polski” – skomentował na Twitterze Grzegorz Schetyna, przewodniczący Platformy Obywatelskiej, największej partii tworzącej koalicję.

Czytaj także: IBRiS: Zjednoczona opozycja wygrywa z PiS [SONDAŻ]

tvn24.pl/kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz