Prezydent USA spotkał się z Andrzejem Dudą

Na marginesie szczytu NATO w Brukseli prezydent USA Joe Biden spotkał się w poniedziałek z Andrzejem Dudą.

Biden znalazł w poniedziałek czas dla polskiego prezydenta mimo wcześniejszej wypowiedzi szefa polskiej dyplomacji Zbgniewa Raua, że nie odbędzie on dwustronnego spotkania z Andrzejem Dudą. „Rozmowa prezydenta RP Andrzeja Dudy z prezydentem USA Joe Bidenem odbyła się na zaproszenie strony amerykańskiej” – portal TVP Info zacytował Krzysztofa Szczerskiego z Kancelarii Prezydenta RP.

Według Szczerskiego rozmowa dwóch prezydentów dotyczyła współpracy polsko-amerykańskiej w zakresie szeroko rozumianego bezpieczeństwa militarnego i ekonomicznego naszego regionu.

Portal Onet, powołując się na Kancelarię Prezydenta, podał informację, że spotkanie Dudy i Bidena nie zostało wcześniej zaplanowane. Jak powiedział szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego Paweł Soloch spotkanie głów państw trwało kilka minut.

Krótkie oświadczenie na temat spotkania opublikowano na stronie internetowej Białego Domu. “Prezydent Biden rozmawiał dziś z prezydentem Polski Andrzejem Dudą na marginesie szczytu NATO. Prezydent [Biden] potwierdził swoje poparcie dla programu wzmocnionej obrony i odstraszania NATO oraz zdecydowane zaangażowanie w obronę sojuszników na wschodniej flance NATO, w tym Polski. Omówił [z Dudą] swoje plany przed zbliżającym się spotkaniem z prezydentem Putinem.” – napisali urzędnicy administracji prezydenta USA.

Czytaj także: Putin nazwał Bidena “karierowiczem”

tvp.info/onet.pl/whitehouse.gov/kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply