Premier Danii została zaatakowana. Napastnik został ujęty przez policję – informuje Interia.

W piątek premier Danii Mette Frederiksen została zaatakowana w centrum Kopenhagi. Napastnik został ujęty przez policję. Nie poinformowano jakich obrażeń doznała premier.

O ataku na premier Danii informację przekazała rządowa agencja Ritzau powołując się na policję i kancelarię pani premier. Mette Frederiksen została uderzona przez napastnika. Informację potwierdziły duńskie służby. Nie jest jasne jakich obrażeń doznała duńska polityk.

“Dziś wieczorem w Kultorvet miał miejsce incydent, w którym uczestniczył premier. Mamy podejrzanego w tej sprawie. Prowadzimy śledztwo. Na chwilę obecną nie mamy żadnych dalszych komentarzy ani uwag w tej sprawie” – oświadczyła duńska policja na portalu X

Magnus Heunicke minister środowiska Danii na portalu X napisał: “Premier Danii Mette Frederiksen została dziś napadnięta i pobita przez mężczyznę na Kultorvet w Kopenhadze. Mette jest naturalnie zszokowana atakiem. Muszę przyznać, że wstrząsa to nami wszystkimi, którzy są jej bliscy”. Ocenił, że atak na akty przemocy politycznej “nie mogą mieć miejsca w naszym pięknym, bezpiecznym i wolnym kraju”.

Minister zaznaczył, że “wszyscy mamy obowiązek dbać o siebie nawzajem i o wartości, na których zbudowany jest nasz kraj. Policja aresztowała mężczyznę w związku z napadem. Zachowajmy wyraźny i ostry dystans, a zamiast tego poruszajmy się razem i dbajmy o siebie nawzajem. Niezależnie od nieporozumień politycznych, kampanii wyborczej itp. To jest brzydkie i niedopuszczalne”.

Premier Mette Frederiksen jest również szefową duńskich socjaldemokratów, w piątek południu brała udział w kampanii wyborczej swojej partyjnej koleżanki, która startuje w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Portal Interia powołując się na duński dziennik “Ekstra Bladet” informuje, ze do ataku doszło na placu Kultorvet, gdzie zaatakowana polityk miała przebywać w celach prywatnych, nie politycznych.

Przypomnijmy, że 15 maja doszło do zamachu na premiera Słowacji po wyjazdowym posiedzeniu rządu odbywającym się w mieście Handlova w środkowej części kraju. Napastnik znalazł się wśród niewielkiego tłumu ludzi czekających na powitanie premiera na ulicy przed domem kultury, gdzie odbyło się spotkanie. Mężczyzna oddał strzały w kierunku polityka.

W środę premier Słowacji opublikował w mediach społecznościowych swoje pierwsze przemówienie. Fico ogłosił zamiar powrotu do pracy za kilka tygodni i poinformował, że został postrzelony przez „słowackiego działacza opozycji”. Obecnie polityk przebywa na leczeniu domowym.

interia.pl/Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply