Politycy obozu rządzącego kłócą się o 500+

Beata Szydło i Zbigniew Ziobro zdecydowanie skrytykowali pomysł wicepremier i minister rozwoju Jadwigi Emilewicz na zmianę formy świadczenia 500+.

W piątek w wywiadzie dla portalu Money.pl Emilewicz stwierdziła, że popiera koncepcję wypłacania świadczenie 500+ nie w postaci gotówki lecz elektronicznego bonu analogicznego do uchwalonego przez obóz Prawa i Sprawiedliwości bonu turystycznego. Na wypowiedź tą zdecydowanie zareagowała była premier i deputowana Parlamentu Europejskiego Beata Szydło. Jak napisała na Twitterze – “Program Rodzina 500 plus w postaci “bonów” to pomysł bardzo zły i pozbawiony uzasadnienia”. Uznała nawet, że “wprowadzanie takich pomysłów do debaty publicznej podważa zaufanie między rządem PiS i obywatelami”.

Choć według Money.pl Emilewicz zdążyła się już wycofać ze swojego pomysłu znalazła się pod ostrzałem innego polityka wagi ciężkiej obozu rządzącego. Minister sprawiedliwości i lider jednej z partii satelickich PiS – Solidarnej Polski Zbigniew Ziobro stwierdził, że “Pomysł zamiany wypłat 500+ na bony nie był konsultowany z Solidarną Polską i nigdy nie uzyska naszego poparcia.”

Money.pl podkreślił, że komentarz taki padł “już kilkanaście godzin po tym, jak z wywiadu w money.pl wytłumaczyła się minister rozwoju”.

Czytaj także: Realny mechanizm polityki społecznej

money.pl/kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply