Politycy obozu rządzącego kłócą się o 500+

Beata Szydło i Zbigniew Ziobro zdecydowanie skrytykowali pomysł wicepremier i minister rozwoju Jadwigi Emilewicz na zmianę formy świadczenia 500+.

W piątek w wywiadzie dla portalu Money.pl Emilewicz stwierdziła, że popiera koncepcję wypłacania świadczenie 500+ nie w postaci gotówki lecz elektronicznego bonu analogicznego do uchwalonego przez obóz Prawa i Sprawiedliwości bonu turystycznego. Na wypowiedź tą zdecydowanie zareagowała była premier i deputowana Parlamentu Europejskiego Beata Szydło. Jak napisała na Twitterze – „Program Rodzina 500 plus w postaci „bonów” to pomysł bardzo zły i pozbawiony uzasadnienia”. Uznała nawet, że „wprowadzanie takich pomysłów do debaty publicznej podważa zaufanie między rządem PiS i obywatelami”.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Choć według Money.pl Emilewicz zdążyła się już wycofać ze swojego pomysłu znalazła się pod ostrzałem innego polityka wagi ciężkiej obozu rządzącego. Minister sprawiedliwości i lider jednej z partii satelickich PiS – Solidarnej Polski Zbigniew Ziobro stwierdził, że „Pomysł zamiany wypłat 500+ na bony nie był konsultowany z Solidarną Polską i nigdy nie uzyska naszego poparcia.”

Money.pl podkreślił, że komentarz taki padł „już kilkanaście godzin po tym, jak z wywiadu w money.pl wytłumaczyła się minister rozwoju”.

Czytaj także: Realny mechanizm polityki społecznej

money.pl/kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz