PiS z coraz niższym poparciem

W najnowszym sondażu Instytutu Badań Rynkowych i Społecznych Prawo i Sprawiedliwość jest bez szans na samodzielne rządy.

Wyniki kwietniowego sondażu IBRiS wskazują, że partia rządząca mogłaby liczyć w wyborach do Sejmu na poparcie 31 proc. głosujących, jak podał w czwartek portal dziennika „Rzeczpospolita”. Zmienia się jednak sytuacja na opozycji. Drugą siłą w sondażu okazała się nowa partia Polska 2050 Szymona Hołowni, którą wybrało 19,1 proc. respondentów.

Koalicja Obywatelska jest w nowym sondażu dopiero trzecią siłą z poparciem 15,2 proc. Lewica wraz z partią Razem mogłaby liczyć na poparcie 8,1 proc. wyborców. W Sejmie znalazłaby się także Konfederacja. Partia narodowców i konserwatywnych liberałów otrzymała w sondażu poparcie 7,2 proc. Do Sejmu dostaliby się także kandydaci Polskiego Stronnictwa Ludowego i jego koalicjantów, bowiem wskazało na nich 5,1 proc. pytanych. 14,3 proc. badanych chcących zagłosować nie potrafiło wskazać konkretnej partii na jaką oddałoby głos.

Wśród wszystkich respondentów na pytanie o chęć uczestnictwa w wyborach 34 proc. odpowiedziało „zdecydowanie tak”. Odpowiedź „raczej tak” wskazało 17,6 proc. pytanych. Natomiast 14,1 proc. odpowiedziało, że „raczej nie” weźmie udziału w wyborach. Odpowiedź „zdecydowanie nie” wybrało 19,3 proc. 5 proc. wskazało w tym przypadku „trudno powiedzieć”.

To kolejny sondaż IBRiS, który wskazuje, że PiS nie uzyskałoby w wyborach samodzielnej większości w nowym Sejmie. Wynik taki pojawił się już w lutym.

rp.pl/kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz