Polska, Czechy i Węgry powinny opuścić UE, jeśli nie chcą przyjąć migrantów – uważa niemiecka dziennikarka irańskiego pochodzenia.

Isabel Schayani, niemiecka dziennikarka irańskiego pochodzenia w głównym programie informacyjnym niemieckiej telewizji publicznej ARD zasugerowała, aby zażądać od Polski, Czech i Węgier opuszczenia Unii Europejskiej z powodu braku zgody tych krajów na tzw. relokację uchodźców.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

8139.32 PLN    (36.99%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

Popieram silną UE, najpierw musicie się z tym zgodzić, a później możecie zostać na pokładzie – mówiła w czwartek dziennikarka państwowego radia WDR w komentarzu dla programu „Tagesthemen” w ARD. – W przeciwnym razie (…) to byłby moment na wasze wyjście. Polecam powiedzieć do Polski, Czech i Węgier – wynoście się, opuśćcie UE. – wzywała Schayani.

Zdaniem dziennikarki Unia Europejska opiera się na solidarności a brak zgody na kwoty migrantów solidarność tę osłabia. „Oczywiście, że potrzebujemy kwot dystrybucyjnych, aby Grecja albo Włochy nie rozleciały się. Czym jest solidarność, jeśli nie tym?” – pytała Schayani.

Słowa dziennikarki wpisują się w nasilającą się ponownie profederacyjną i proimigrancką retorykę euroentuzjastów. Tydzień przed wystąpieniem Schayani szef SPD Martin Schulz zaprezentował swój projekt mający na celu stworzenie do 2025 roku Stanów Zjednoczonych Europy. Były szef europarlamentu dodawał, że według jego wizji, kraje sprzeciwiające się temu pomysłowi muszą opuścić Unię Europejską. Ostatnio Dimitris Awramopulos pełniący funkcję komisarza ds. migracji, spraw wewnętrznych i obywatelstwa Komisji Europejskiej, napisał artykuł dla portalu Politico, którego tytuł twierdzi, że „Migranci zostaną w Europie”. Podstawową tezą tekstu eurokraty jest stwierdzenie go otwierające – „Czas stanąć z prawdą twarzą w twarz. Nie jesteśmy i nigdy nie będziemy zdolni zatrzymać migracji”. Awramopulos wezwał w nim m.in. do „całościowej i sprawiedliwej reformy polityki azylowej” jeszcze przed czerwcem przyszłego roku”. Nie ukrywa przy tym, że chce otworzyć granice państw UE także dla imigrantów ekonomicznych, apelując o stworzenie „Niebieskiej Karty”, która na podobieństwo amerykańskiej „zielonej karty” zezwalałaby takim imigrantom na legalny pobyt na terytorium europejskich państw.

CZYTAJ TAKŻE: Unijny komisarz ostro zaatakował Tuska – poszło o uchodźców

Kresy.pl / Huffington Post / stefczyk.info

3 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

 1. Kojoto
  Kojoto :

  szkopy się rozpędzają, ale zabawne jest to, że tylko oni nie zdają sobie sprawy z tego jak siermiężna jest ta ich porpaganda… a ta persko-szkopska poczwara wyglądająca jak krzyżówka Chaplina z Hitlerem jest tej propagandy doskonałym głosicielem.

  • Tutejszym
   Tutejszym :

   W niemieckiej telewizji publicznej wezwano Polskę, Czechy i Węgry do „wyniesienia się z UE” .
   Niemiecka TV publiczna zawsze OFICJALNIE prezentuje stanowisko rządu Niemiec.
   Wynajęta kreatura atakuje Polskę, Czechy i Węgry w gebelsowskim stylu. Typowe niemieckie podejście do podbitych obszarów.
   Polskie przysłowie mówi: „Nie strasz, nie strasz, bo się zes-trachasz”.