Najnowszy sondaż pokazuje wyraźny spadek poparcia dla PiS

W najnowszym sondażu Instytutu Badań Rynkowych i Społecznych Prawo i Sprawiedliwość otrzymało poparcie o 5% mniejsze niż miesiąc wcześniej.

W sondażu IBRiS przeprowadzonym na początku czerwca, chęć głosowania z obóz Zjednoczonej Prawicy zadeklarowało 33% zdecydowanych wyborców. To 5 punktów procentowych mniej niż przed miesiącem, co oznacza, że rządzący ponieśli największą stratę ze wszystkich odnotowanych partii.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przeakż 1% podatku

Czołową siłą opozycji pozostaje Platforma Obywatelska. Podobnie jak w poprzednim sondażu, PO poparło 26% respondentów, którzy mieli określone sympatie partyjne. Najnowszy sondaż IBRiS potwierdza, że trzecią siłą polskiej polityki staje się Sojusz Lewicy Demokratycznej. ponownie wybrało go 10% badanych. Do Sejmu weszliby jeszcze przedstawiciele Polskiego Stronnictwa Ludowego i ruchu Kukiz ’15, które wskazało po 6% respondentów. W przypadku PSL to wzrost notowania o 1 punkt procentowy.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Po raz kolejny pod progiem wyborczym znalazła się natomiast liberalna partia parlamentarna Nowoczesna. Chęć głosowania na nią zadeklarowało tylko 4% respondentów. To wzrost o jeden punkt procentowy. Pondobny wzrost odnotowała w ciągu miesiąca skrajnie lewicowa partia Razem, do 3% poparcia. 10% respondentów nie potrafiło określić partii jaką chcieliby poprzeć w wyborach.

Sondaż został przeprowadzony w dniach w dniach 9-10 czerwca na próbie 1100 obywateli, na zamówienie dziennika „Rzeczpospolita”.

Czytaj także: PiS przegrywa wybory do europarlamentu ale wygrywa do Sejmu

rp.pl/kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz