Najnowszy sondaż pokazuje wyraźny spadek poparcia dla PiS

W najnowszym sondażu Instytutu Badań Rynkowych i Społecznych Prawo i Sprawiedliwość otrzymało poparcie o 5% mniejsze niż miesiąc wcześniej.

W sondażu IBRiS przeprowadzonym na początku czerwca, chęć głosowania z obóz Zjednoczonej Prawicy zadeklarowało 33% zdecydowanych wyborców. To 5 punktów procentowych mniej niż przed miesiącem, co oznacza, że rządzący ponieśli największą stratę ze wszystkich odnotowanych partii.

Czołową siłą opozycji pozostaje Platforma Obywatelska. Podobnie jak w poprzednim sondażu, PO poparło 26% respondentów, którzy mieli określone sympatie partyjne. Najnowszy sondaż IBRiS potwierdza, że trzecią siłą polskiej polityki staje się Sojusz Lewicy Demokratycznej. ponownie wybrało go 10% badanych. Do Sejmu weszliby jeszcze przedstawiciele Polskiego Stronnictwa Ludowego i ruchu Kukiz ’15, które wskazało po 6% respondentów. W przypadku PSL to wzrost notowania o 1 punkt procentowy.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Po raz kolejny pod progiem wyborczym znalazła się natomiast liberalna partia parlamentarna Nowoczesna. Chęć głosowania na nią zadeklarowało tylko 4% respondentów. To wzrost o jeden punkt procentowy. Pondobny wzrost odnotowała w ciągu miesiąca skrajnie lewicowa partia Razem, do 3% poparcia. 10% respondentów nie potrafiło określić partii jaką chcieliby poprzeć w wyborach.

Sondaż został przeprowadzony w dniach w dniach 9-10 czerwca na próbie 1100 obywateli, na zamówienie dziennika „Rzeczpospolita”.

Czytaj także: PiS przegrywa wybory do europarlamentu ale wygrywa do Sejmu

rp.pl/kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz