Ważny polityk Platformy Obywatelskiej, Sławomir Neumann zapowiedział kiedy tworzona przez nią koalicja ogłosi swojego kandydata na marszałka Senatu.

„Myślę, że jutro zapadną te ostateczne decyzje, kto będzie kandydatem z ramienia Koalicji Obywatelskiej na marszałka Senatu, na wicemarszałków z tych ugrupowań, które tworzą koalicję w Senacie. Myślę, że ten jeden dzień wszyscy poczekamy” – powiedział Radiu Zet przewodniczący klubu parlamentarnego PO w upływającej kadencji, Sławomir Neumann.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Polityk przyznał, że w izbie wyższej panuje atmosfera nerwowości – „Wiem jakie sidła, jaką sieć politycznej korupcji próbowało zarzucić na naszych senatorów Prawo i Sprawiedliwość. Wierzę w to, że to 51 osób stawi się 12 listopada, nikt nie zachoruje, nikt się nie spóźni” – cytuje w czwartek portal Wirtualna Polska. Neumann nie powiedział czy zapewnione już zostało poparcie senatorów Polskiego Stronnictwa Ludowego, Sojuszu Lewicy Demokratycznej i senatorów niezależnych, bez których głosów wybór przewodniczącego izby wyższej nie jest możliwy. W niedawnych wyborach Prawo i Sprawiedliwość zdobyło w Senacie tylko 48 mandatów. Koalicja Obywatelska ma ich 43, PSL 3, a SLD 2. Spośród 4 senatorów wybranych z komitetów lokalnych, 3 deklaruje sympatię dla opozycji.

Neumann był również pytany o kwestię wyborów prezydenckich. Przyznał, że zmartwiła go decyzja Donalda Tuska, który ogłosił, że nie będzie w nich startował. Twierdzi też, że jego koalicja do tej pory nie przygotowała procedury zgłaszania kandydatów do prawyborów w jakich miałby być wyłoniony pretendent do stanowiska głowy państwa z ramienia liberalnej koalicji.

Czytaj także: Wielka partia ludowa nie będzie większa 

wp.pl/kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz