Kaczyński: Morawiecki ma moje poparcie

Prezes Prawa i Sprawiedliwości i wicepremier stwierdził, że Mateusz Morawiecki jest premierem dzięki jego poparciu.

Szef głównej partii rządzącej udzielił wywiadu „Gazecie Polskiej”. Kaczyński został zapytany o pozycję Mateusza Morawieckiego, któremu formalnie podlega w rządzie. „Premier Mateusz Morawiecki ma moje poparcie i zaufanie, bo gdyby nie miał, to nie byłby tym, kim jest” – zacytował w poniedziałek portal TVP Info. W ten sposób Kaczyński odpowiedział na spekulacje o ewentualnej zmianie na stanowisku szefa rządu.

Przywódca obozu rządzącego Polską mówiąc o perspektywie Morawieckiego dodał jednak – „Na razie moje wsparcie mu to gwarantuje, choć oczywiście może się tak wydarzyć, że mój głos nie będzie miał takiego znaczenia.” Podkreślił przy tym „znaną powszechnie prawdę, iż w polityce wszystko może się zdarzyć”.

Kaczyński skomentował też narastające konflikty między jego partią a koalicjantami z Solidarnej Polski i Porozumienia – „Mogę apelować do naszych partnerów z koalicji, by brali pod uwagę wspólny interes, a nade wszystko interes Polski. Walczymy o bardzo wysoką stawkę – o przyszłość naszego kraju, o przyszłość naszych obywateli w bardzo wielu wymiarach ich funkcjonowania. Nie ma miejsca na partykularne działanie”.

Morawiecki został premierem w grudniu 2017 r. Jarosław Kaczyński zajął stanowisko jego zastępcy w rządzie w październiku 2020 r. po rekonstrukcji rządu jaka miała zażegnać konflikty miedzy koalicjantami.

Czytaj także: Kaczyński: Polska powinna być w UE

tvp.info/kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz