Minister nauki i technologii Izraela, Ofir Akunis pozostawał pełen nadziei na uchylenie polskiej ustawy o IPN po spotkaniu z wicepremierem Jarosławem Gowinem.

Gowin, będący jednocześnie ministrem nauki i szkolnictwa wyższego przebywał w niedzielę i poniedziałek z wizytą w Izraelu wraz z podsekretarzem stanu w swoim resorcie Piotrem Dardzińskim. Przedstawiciele polskiego rządu spotkali się dzisiaj z szefem Instytutu Yad Vashem, Avnerem Shalevem, a w niedzielę z ministrem nauki i technologii Izraela, Ofirem Akunisem.„Są między nami kwestie sporne, to dotyczy ustawy o IPN. Zapewniłem naszych izraelskich partnerów, że intencją polskiego rządu i polskiego społeczeństw nie jest w najmniejszej mierze kwestionowanie jakiejkolwiek cząstki prawdy o tym, czym był Holokaust. A jedynie sprzeciwianie się kłamstwu historycznemu, jakim jest zrzucenie współodpowiedzialności za Holokaust na cały polski naród” – mówił po spotkaniu z izraelskim ministrem wicepremier Gowin.

Gowin wyraził nadzieję, że Trybunał Konstytucyjny zakwestionuje te zapisy ustawy, które nie podobają się Izraelczykom. Jak powiedział – „Wierzę, że to nieporozumienie wokół nowelizacji ustawy o IPN uda się szybko usunąć. Nasz rząd będzie czekał na orzeczenie TK. My nasze stanowisko wyraziliśmy poprzez opinię Prokuratora Generalnego, który rzeczywiście podważył chyba najistotniejszy element tej ustawy. Ja mam nadzieję, że TK podzieli stanowisko Prokuratora Generalnego w sprawie ustawy o IPN”.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Jeszcze dalej idące nadzieje wyraził izraelski minister. „Cieszę się, że minister Gowin i jego delegacja są w naszym kraju. Oczekujemy na decyzję TK, później wspólnie zdecydujemy co robić dalej. Powiedziałem to w izraelskich mediach, powiem i teraz: Ta ustawa była błędem. Teraz ustawa jest w rękach sądu, mam nadzieję, że ustawa zostanie w całości „skasowana” przez TK” – powiedział Akunis.

Uchwalenie ustawy o IPN zakładającej odpowiedzialność karną za obciążanie narodu polskiego odpowiedzialnością za zagładę Żydów wywołało falę ataków i zniesławiania Polski przez elity Izraela.

rp.pl/kresy.pl

 

Reklama

Tagi: , , , ,

Dlaczego zdecydowaliśmy się na ograniczenie dostępu do naszych treści?

Ponieważ nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Zawsze ktoś za nie płaci. Jeśli Czytelnicy nie wezmą na swoje barki finansowej odpowiedzialności za istnienie niezależnych, oddolnych inicjatyw dziennikarskich, takich jak Kresy.pl, wówczas na rynku pozostaną wyłącznie niskiej jakości tabloidy oraz media finasowane przez wielkie korporacje, partie polityczne i różnego rodzaju lobbies.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl to 20000 zł. 7-osobowa redakcja pracuje w pełnym wymiarze i praca ta jest naszym podstawowym, najczęściej jedynym, źródłem dochodu. Kresy.pl nie powstają po godzinach, tworzone przez amatorów. Portal jest tworzony przez wykwalifikowanych dziennikarzy oraz specjalistów z zakresu polityki międzynarodowej, którzy codziennie starają się dotrzeć do informacji istotnych z punktu widzenia interesu naszej politycznej wspólnoty.

Jeśli cenisz naszą pracę, jeśli z niej korzystasz i uważasz, że zamknięcie portalu Kresy.pl byłoby stratą, prosimy dołącz do grona osób, które współtworzą finansowe podstawy funkcjonowania naszego serwisu.
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

3 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. Willgraf
    Willgraf :

    PIS zdechnie politycznie tak samo jak zdechło PO i bardzo dobrze, dość już w Polsce żydostwa udającego super patriotów …. Nowego Pokolenia nie da się kupić na 500+ i bajki kościelne .
    Ludzie widzą i analizują bez Totalitaryzmu Fiskalnego mieliby 50 000+ miesięcznie a tak jest jałmużna i dalszy plan realizacji żydowskiego planu aby oduczyć Polaków chęci tworzenia czegokolwiek dla siebie własna pracą bo państwo w podatkach nadal zabiera 85-90% tego co wypracują, woda,prąd,ubrania,jedzenia,mieszkanie,paliwo to nie żadne luksusy tylko min . potrzebne do tego aby nowy niewolnik był zdatny do pracy i harował całe życie i został z wielkim G….. PIS to Partia Obłudy jak wszystkie te SB-RL-owe partyjki z tzw. III RP nielegalnego tworu pasożytów politycznych wiecznie u koryta i na dotacjach partyjnych i zerujących min. przez 4 lata na spółkach skarbu państwa