Minister nauki i technologii Izraela, Ofir Akunis pozostawał pełen nadziei na uchylenie polskiej ustawy o IPN po spotkaniu z wicepremierem Jarosławem Gowinem.

Gowin, będący jednocześnie ministrem nauki i szkolnictwa wyższego przebywał w niedzielę i poniedziałek z wizytą w Izraelu wraz z podsekretarzem stanu w swoim resorcie Piotrem Dardzińskim. Przedstawiciele polskiego rządu spotkali się dzisiaj z szefem Instytutu Yad Vashem, Avnerem Shalevem, a w niedzielę z ministrem nauki i technologii Izraela, Ofirem Akunisem.

„Są między nami kwestie sporne, to dotyczy ustawy o IPN. Zapewniłem naszych izraelskich partnerów, że intencją polskiego rządu i polskiego społeczeństw nie jest w najmniejszej mierze kwestionowanie jakiejkolwiek cząstki prawdy o tym, czym był Holokaust. A jedynie sprzeciwianie się kłamstwu historycznemu, jakim jest zrzucenie współodpowiedzialności za Holokaust na cały polski naród” – mówił po spotkaniu z izraelskim ministrem wicepremier Gowin.

Gowin wyraził nadzieję, że Trybunał Konstytucyjny zakwestionuje te zapisy ustawy, które nie podobają się Izraelczykom. Jak powiedział – „Wierzę, że to nieporozumienie wokół nowelizacji ustawy o IPN uda się szybko usunąć. Nasz rząd będzie czekał na orzeczenie TK. My nasze stanowisko wyraziliśmy poprzez opinię Prokuratora Generalnego, który rzeczywiście podważył chyba najistotniejszy element tej ustawy. Ja mam nadzieję, że TK podzieli stanowisko Prokuratora Generalnego w sprawie ustawy o IPN”.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Jeszcze dalej idące nadzieje wyraził izraelski minister. „Cieszę się, że minister Gowin i jego delegacja są w naszym kraju. Oczekujemy na decyzję TK, później wspólnie zdecydujemy co robić dalej. Powiedziałem to w izraelskich mediach, powiem i teraz: Ta ustawa była błędem. Teraz ustawa jest w rękach sądu, mam nadzieję, że ustawa zostanie w całości „skasowana” przez TK” – powiedział Akunis.

Uchwalenie ustawy o IPN zakładającej odpowiedzialność karną za obciążanie narodu polskiego odpowiedzialnością za zagładę Żydów wywołało falę ataków i zniesławiania Polski przez elity Izraela.

rp.pl/kresy.pl

 

Czytaj kolejny artykuł
3 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. Willgraf
    Willgraf :

    PIS zdechnie politycznie tak samo jak zdechło PO i bardzo dobrze, dość już w Polsce żydostwa udającego super patriotów …. Nowego Pokolenia nie da się kupić na 500+ i bajki kościelne .
    Ludzie widzą i analizują bez Totalitaryzmu Fiskalnego mieliby 50 000+ miesięcznie a tak jest jałmużna i dalszy plan realizacji żydowskiego planu aby oduczyć Polaków chęci tworzenia czegokolwiek dla siebie własna pracą bo państwo w podatkach nadal zabiera 85-90% tego co wypracują, woda,prąd,ubrania,jedzenia,mieszkanie,paliwo to nie żadne luksusy tylko min . potrzebne do tego aby nowy niewolnik był zdatny do pracy i harował całe życie i został z wielkim G….. PIS to Partia Obłudy jak wszystkie te SB-RL-owe partyjki z tzw. III RP nielegalnego tworu pasożytów politycznych wiecznie u koryta i na dotacjach partyjnych i zerujących min. przez 4 lata na spółkach skarbu państwa