We wtorek na hotelu Bristol w centrum Warszawy wywieszono flagę Izraela. Uczynili to działacze American Jewish Comitee, który ma swoje biuro w Warszawie.

Flaga została wywieszona na balkonie hotelu Bristol na Krakowskim Przedmieściu we wtorek. Nagranie jej wywieszenia zostało zamieszczone na stronie warszawskiego biura AJC. We wpisie wytłumaczono, że w ten sposób zaznaczony został fakt, że właśnie w tym budynku zaczęła urzędowanie w 1948 roku pierwsza ambasada Izraela.

 

We wpisie za przeprowadzenie „ceremonii” podziękowano ambasadzie Izraela w Polsce. Z nagrania wynika, że flagę tego państwa na balkonie warszawskiego hotelu wywiesiła osobiście szefowa placówki dyplomatycznej Izraela w naszym państwie Anna Azari.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia

Działacze AJC zaznaczyli też w środę, że biorą uczestnictwo w Warsaw Security Forum, największej konferencji poświęconej bezpieczeństwu organizowanej w dniach 24-25 października przez Fundację Kazimierza Pułaskiego. W Forum bierze udział delegacja z Izraela. W jej imieniu przemówi minister obrony Izraela w latach 2013-2016 gen. Moshe Ya’alon.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przekaż 1% podatku

American Jewish Comitee otworzył swoje biuro w Warszawie w marcu 2017 roku. „Z radością i satysfakcją witamy na polskiej ziemi reprezentantów Komitetu Żydów Amerykańskich (AJC)” – napisał wówczas w liście do tej organizacji prezydent Andrzej Duda. Poza zdecydowanym lobbowaniem za interesami Izraela, organizacja ta znana jest ze wsparcia jakiego od dawna udzielała tak zwanej Nowej Lewicy. W ramach tego wsparcia AJC prowadziła w USA kampanię na rzecz zrównania statusu związków homoseksualistów z małżeństwami. O charakterze ideologicznym i działalności AJC mówił w wywiadzie dla naszego portalu znany amerykański konserwatysta Paul Gottfried.

twitter.com/AJC_CE/warsawsecurityforum.org/kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł
5 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

 1. Gaetano
  Gaetano :

  Tłumaczenie typowe dla wrażego narodu, określanego błędnie jako „starszych w wierze”, a przeznaczone dla polskich, naiwnych gojów. Symbol powolnej okupacji i zniewolenia nas przez pejsatych – oby nie na bardzo długi czas. Wiadomo, że normalnym państwem nie jesteśmy, dlatego ta szmata tam wisi. W Warszawiwie nie ma protestów. A przed 1990r. było tak dobrze, z bandyterką nie układano się, teraz Gomułka przewraca się w grobie.

  • jwu
   jwu :

   @Gaetano Dokładnie.Normalnym krajem nie jesteśmy, o czym pisze Pan Osadczy komentując spotkanie Klimkina z Czaputowiczem, i ich oświadczenia dla mediów.Wracając do protestów,to gdzie one są ? Pamiętam jak przed laty ,gdy wątrobianka i kaszana podrożały w kantynach robotniczych ,to zaczęły się strajki.Teraz drożeje praktycznie wszystko.A chętnych do protestowania nie ma, pomimo tego ,że głodujących wcale nie ubyło.