Ambasador Deszczyca podziękował Polsce za organizację „śniadania przyjaciół Ukrainy”

Ambasador Ukrainy w Polsce Andrij Deszczyca skomentował dla agencji Ukrinform spotkanie przedstawicieli krajów UE w Brukseli w sprawie Ukrainy nazwane „śniadaniem przyjaciół Ukrainy”.

Wczorajsze śniadanie pokazało, jak ważne jest stanowisko naszego sąsiada, Polski, w sprawach konsolidacji europejskich starań o wsparcie dla Ukrainy. To jaskrawy przykład strategicznego partnerstwa między Ukrainą i Polską, i wkładu, który Warszawa może i chce robić dla dalszego zbliżenia Kijowa z UE – powiedział ambasador.

Deszczyca wyraził szczególną wdzięczność Witoldowi Waszczykowskiemu za doprowadzenie do tego spotkania.

Dzięki tej inicjatywie i takiemu konsolidacyjnemu stanowisku Polski kraje Unii Europejskiej ponownie potwierdziły swoją solidarność z Ukrainą, wsparcie integralności terytorialnej i suwerenności Ukrainy oraz swoje zobowiązanie do utrzymywania sankcji przeciw Rosji do czasu wypełnienia zobowiązań mińskich. – dodał Deszczyca.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Według Deszczycy stanowisko Polski miało kluczowe znaczenie dla zniesienia wiz do UE dla Ukraińców.

W śniadaniu wzięli udział m.in. ministrowie spraw zagranicznych Polski, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Szwecji i Słowacji, wysoki przedstawiciel UE ds. zagranicznych i polityki bezpieczeństwa Federica Mogherini, komisarz UE ds. Europejskiej Polityki Sąsiedztwa i negocjacji akcesyjnych Johannes Hahn. Stronę ukraińską reprezentował szef MSZ Pawło Klimkin.

CZYTAJ TAKŻE: Ukraiński ambasador w Polsce: Polacy również dopuścili się ludobójstwa

Kresy.pl / Ukrainform
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. Avatar
    Beresteczko1651 :

    Polska administracja wnosi niechlubny wkład w okłamywanie naiwnych społeczeństw zachodnioeuropejskich i stwarzanie na Zachodzie fałszywego obrazu banderowskiej ukrainy. I to tylko polska administracja jest przyjacielem ukrainy, mimo że jest przez ukraińców wykorzystywana i lekceważona, a nie Polska. Dla Polski banderowska ukraina była, jest i będzie wrogiem!