Polityk roku 2017? „Nie ma takiego, żaden nie zasłużył” [SONDAŻ]

Według najnowszego sondażu CBOS, połowa Polaków nie potrafiła wskazać, kto zasługuje na tytuł najlepszego polityka 2017 roku lub uznała, że takiego po prostu nie ma.

W badaniu CBOS ankietowanym zadano pytanie, kto zasługuje na tytuł polityka roku 2017 w Polsce. Najwięcej respondentów, 27 proc. wskazało odpowiedź „Nie orientuję się, nie interesuję się, trudno powiedzieć”. Z kolei 23 proc. zaznaczyło opcję „Nie ma takiego, żaden nie zasłużył, nikt się specjalnie nie wyróżnił”. Oznacza to, że łącznie połowa badanych Polaków nie potrafiła wskazać, kto zasługuje na tytuł najlepszego polityka 2017 roku lub uznała, że takiego po prostu nie ma.

Najlepszy wynik w badaniu uzyskał prezydent Andrzej Duda, które jako najlepszego polityka minionego roku wskazało 13 proc. ankietowanych. Za nim znaleźli się Beata Szydło (11 proc.), Mateusz Morawiecki (8 proc.) i Jarosław Kaczyński (5 proc). Najwyższe miejsce spośród polityków kojarzonych z opozycją zajął szef RE Donald Tusk, który z wynikiem 3 proc. zajął 5. miejsce.

Po 1 proc. respondentów wskazało na Pawła Kukiza, Zbigniewa Ziobro, Elżbietę Rafalską, Borysa Budkę, Katarzynę Lubnauer oraz Kamilę Gasiuk-Pihowicz.

Badanie przeprowadzono 1–7 grudnia 2017 roku na liczącej 925 osób reprezentatywnej próbie losowej dorosłych mieszkańców Polski. W badaniu posłużono się metodą wywiadów bezpośrednich wspomaganych komputerowo (CAPI).

Przeczytaj: Wzmocnienie roli prezydenta na arenie międzynarodowej? Szef MSZ odpowiada

Co ciekawe, takie wyniki nie przeszkodziły przedstawicielom Kancelarii Prezydenta ogłosić, że „prezydent Andrzej Duda został uznany przez Polaków za Polityka Roku 2017”.

Dorzeczy.pl / twitter.com / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz