Portal Politico podał, że polski rząd miał zasygnalizować akceptację na propozycję KE, dotyczącą przeznaczenia w budżecie UE na lata 2021-2027, 37,9 mld euro na kwestie związane z migracją i kontrolą granic.

Do sprawy dla Politico odniósł się wiceszef MSZ ds. europejskich Konrad Szymański. Te propozycje muszą być przeanalizowane przez naszych ekspertów Od początku sygnalizowaliśmy jednak, że powstrzymanie nielegalnej migracji i zarządzanie granicami należy do naszych najważniejszych priorytetów budżetowych. Strefa Schengen to wielkie osiągnięcie i powinniśmy zrobić wszystko, co w naszej mocy, aby ją chronić – powiedział polityk.W komentarzu Szymański podkreślił, że w zamian za poparcie dla funduszy na migrantów, Polska będzie się chciała mniejszych niż obecnie proponowane 23 proc. cięć w tzw. funduszach spójności, zaplanowanych w Wieloletnich Ramach Finansowych Unii na lata 2021-2027.

ZOBACZ TAKŻE: KE przyjęła projekt budżetu. Chce powiązania funduszy z praworządnością

W swojej propozycja budżetu KE wprowadziła zwiększenie składek narodowych. Projekt zakłada także sumy, które nie będą wliczane do limitu Wieloletnich Ram Finansowych przeznaczone m.in. na rezerwę kryzysową, czy fundusz solidarnościowy. Łącznie z tymi środkami wydatki UE mają w latach 2021-2027 wynieść 1,14 proc. DNB państw UE. Obecnie stanowią one ok. 1 proc. DNB.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Kresy.pl / onet.pl / politico.eu

Politico: Polska może się zgodzić na finansowanie migrantów z budżetu UE
Oceń ten artykuł

Reklama

Tagi: , , ,

Dlaczego zdecydowaliśmy się na ograniczenie dostępu do naszych treści?

Ponieważ nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Zawsze ktoś za nie płaci. Jeśli Czytelnicy nie wezmą na swoje barki finansowej odpowiedzialności za istnienie niezależnych, oddolnych inicjatyw dziennikarskich, takich jak Kresy.pl, wówczas na rynku pozostaną wyłącznie niskiej jakości tabloidy oraz media finasowane przez wielkie korporacje, partie polityczne i różnego rodzaju lobbies.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl to 20000 zł. 7-osobowa redakcja pracuje w pełnym wymiarze i praca ta jest naszym podstawowym, najczęściej jedynym, źródłem dochodu. Kresy.pl nie powstają po godzinach, tworzone przez amatorów. Portal jest tworzony przez wykwalifikowanych dziennikarzy oraz specjalistów z zakresu polityki międzynarodowej, którzy codziennie starają się dotrzeć do informacji istotnych z punktu widzenia interesu naszej politycznej wspólnoty.

Jeśli cenisz naszą pracę, jeśli z niej korzystasz i uważasz, że zamknięcie portalu Kresy.pl byłoby stratą, prosimy dołącz do grona osób, które współtworzą finansowe podstawy funkcjonowania naszego serwisu.
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz