Izraelscy spadochroniarze ćwiczyli desant w Polsce

W ramach ćwiczeń izraelscy spadochroniarze wystartowali w Niemczech i wykonali skok nad Polską, gdzie ich zadaniem było zajęcie lotniska.

Major Amir Puri, dowódca izraelskich spadochroniarzy powiedział w środę dla „Times of Israel”: To był dla nas wielki przywilej i zaszczyt, zarówno współpraca [z USA red.], jak i symboliczne wydarzenie.Uczestnictwo w ćwiczeniach w Niemczech i Polsce, gdzie zlokalizowane było wiele hitlerowskich obozów śmierci, wraz z armią amerykańską, która pomogła wyzwolić część z nich, miało „wielkie znaczenie” dla oddziałów izraelskich – powiedział Ido Sharir, oficer operacyjny cytowany przez izraelski dziennik.

ZOBACZ TAKŻE: Izrael zarządza w szkołach lekcje o udziale Polaków w zagładzie Żydów

W zeszły poniedziałek grupa 40 izraelskich żołnierzy i oficerów przyjechała do Europy, aby wziąć udział w ćwiczeniu przeprowadzonym przez Europejskie Dowództwo USA (EUCOM).

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Według informacji jakie można znaleźć w artykule „The Times of Israel”, coroczne ćwiczenie Swift Response było przeprowadzone w tym roku w Niemczech, Polsce, na Litwie i Łotwie, z udziałem uczestników z całej Europy, w tym z Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Włoch, Polski i Portugalii.

Kresy.pl / onet.pl

Reklama

Tagi: , , ,

Dlaczego zdecydowaliśmy się na ograniczenie dostępu do naszych treści?

Ponieważ nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Zawsze ktoś za nie płaci. Jeśli Czytelnicy nie wezmą na swoje barki finansowej odpowiedzialności za istnienie niezależnych, oddolnych inicjatyw dziennikarskich, takich jak Kresy.pl, wówczas na rynku pozostaną wyłącznie niskiej jakości tabloidy oraz media finasowane przez wielkie korporacje, partie polityczne i różnego rodzaju lobbies.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl to 20000 zł. 7-osobowa redakcja pracuje w pełnym wymiarze i praca ta jest naszym podstawowym, najczęściej jedynym, źródłem dochodu. Kresy.pl nie powstają po godzinach, tworzone przez amatorów. Portal jest tworzony przez wykwalifikowanych dziennikarzy oraz specjalistów z zakresu polityki międzynarodowej, którzy codziennie starają się dotrzeć do informacji istotnych z punktu widzenia interesu naszej politycznej wspólnoty.

Jeśli cenisz naszą pracę, jeśli z niej korzystasz i uważasz, że zamknięcie portalu Kresy.pl byłoby stratą, prosimy dołącz do grona osób, które współtworzą finansowe podstawy funkcjonowania naszego serwisu.
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

4 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. Yogi :

    Ćwiczyli, ćwiczyli – jak to pięknie brzmi, współpraca, pierdu pierdu no i koniecznie akcent z obozami zagłady. A co oni ćwiczyli? gdzie mają lądować, co zajmować i do kogo strzelać. Czyżby znudziło im się mordowanie Palestyńczyków? czas na Polaków. Pastwienie się nad ludźmi-to im najlepiej wychodzi. Nazi-syjoniści