Izraelscy spadochroniarze ćwiczyli desant w Polsce

W ramach ćwiczeń izraelscy spadochroniarze wystartowali w Niemczech i wykonali skok nad Polską, gdzie ich zadaniem było zajęcie lotniska.

Major Amir Puri, dowódca izraelskich spadochroniarzy powiedział w środę dla „Times of Israel”: To był dla nas wielki przywilej i zaszczyt, zarówno współpraca [z USA red.], jak i symboliczne wydarzenie.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

1525.18 PLN    (6.93%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

Uczestnictwo w ćwiczeniach w Niemczech i Polsce, gdzie zlokalizowane było wiele hitlerowskich obozów śmierci, wraz z armią amerykańską, która pomogła wyzwolić część z nich, miało „wielkie znaczenie” dla oddziałów izraelskich – powiedział Ido Sharir, oficer operacyjny cytowany przez izraelski dziennik.

ZOBACZ TAKŻE: Izrael zarządza w szkołach lekcje o udziale Polaków w zagładzie Żydów

W zeszły poniedziałek grupa 40 izraelskich żołnierzy i oficerów przyjechała do Europy, aby wziąć udział w ćwiczeniu przeprowadzonym przez Europejskie Dowództwo USA (EUCOM).

Według informacji jakie można znaleźć w artykule „The Times of Israel”, coroczne ćwiczenie Swift Response było przeprowadzone w tym roku w Niemczech, Polsce, na Litwie i Łotwie, z udziałem uczestników z całej Europy, w tym z Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Włoch, Polski i Portugalii.

Kresy.pl / onet.pl

4 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. Yogi
    Yogi :

    Ćwiczyli, ćwiczyli – jak to pięknie brzmi, współpraca, pierdu pierdu no i koniecznie akcent z obozami zagłady. A co oni ćwiczyli? gdzie mają lądować, co zajmować i do kogo strzelać. Czyżby znudziło im się mordowanie Palestyńczyków? czas na Polaków. Pastwienie się nad ludźmi-to im najlepiej wychodzi. Nazi-syjoniści