Policjanci z KMP w Tychach zostali zaatakowani podczas interwencji domowej. “Byli uderzani i gryzieni przez pięcioro obywateli Ukrainy” – przekazała rzecznik jednostki.

Do zdarzenia doszło w sobotę po godzinie 22. Dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Tychach otrzymał zgłoszenie o zakłócaniu ciszy nocnej przez lokatorów jednego z mieszkań przy ulicy Darwina. Na miejsce wysłano patrol.

“Funkcjonariusze zostali zaatakowani przez nietrzeźwych lokatorów. Byli uderzani i gryzieni przez napastników. Na miejsce skierowane zostały dodatkowe siły w postaci trzech patroli” – portal Wirtualna Polska cytuje mł. asp. Paulinę Kęsek, p.o. rzecznik prasowej KMP w Tychach.

Agresywni lokatorzy to obywatele Ukrainy: trzej mężczyźni i dwie kobiety. Wszyscy w wieku od 28 do 35 lat. Zostali zatrzymani.

Przeczytaj: Policja znów podała dane dot. przestępczości cudzoziemców. Dominują Ukraińcy i Gruzini

“Cała piątka była pod wpływem alkoholu. Zostali umieszczeni w PdOZ (pomieszczenia dla osób zatrzymanych). Po wytrzeźwieniu i przesłuchaniu zostaną doprowadzeni do Prokuratury Rejonowej w Tychach” – przekazała mł. asp. Kęsek.

Prokuratura zdecyduje, czy popełniony przez sprawców czyn podlega pod czynną napaść na funkcjonariusza, czy naruszenie jego nietykalności cielesnej.

Obrażenia policjantów nie zagrażały ich życiu. Po badaniach w szpitalu zostali zwolnieni.

Zobacz także: Ukraińcy porwali i pobili pracowników, którzy chcieli odejść z pracy. Poszło o treść wypowiedzenia

wiadomosci.wp.pl / Kresy.pl

2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply