Podano również szacunki liczby uczestników w uroczystościach na terenie całego kraju.

Szef MSWiA Mariusz Błaszczak i komendant główny policji nadinsp. Jarosław Szymczyk stwierdzili, że obchody Święta Niepodległości przeszły na terenie całego kraju wyjątkowo spokojnie. W 63 zarejestrowanych imprezach wzięło udział 120 tysięcy osób, z czego dobrze ponad połowę stanowił Marsz Niepodległości w Warszawie w którym według poicyjnych szacunków wzięło udział 75 tysięcy osób.

Minister Błaszczak podał również, że w kontrmarszu „KOD Niepodległości” w swoim szczycie wzięło udział do 10 tys. osób. Marsz KOD-u zarejestrowany został z liczbą uczestników 100 tys., a Marsz Niepodległości z 50 tysiącami. Minister podsumował: W końcowym epizodzie na Polach Mokotowskich, kiedy to muzyk Krzysztof Skiba intonował, a potem śpiewał piosenkę o +Kiepskich+, można powiedzieć, że rzeczywiście wtedy sytuacja była kiepska, (…) było kilkaset osób.

W trzecim co do wielkości zgromadzeniu jakim był marsz antyfaszystowski według danych policji w kulminacyjnym momencie wzięło udział ok. 900 osób.

Warszawski ratusz, który pierwotnie stwierdził, że nie prowadzi statystyk podał swoje dane: w Marszu Niepodległości wzięło udział 60 tys. osób, a w marszu KOD-u 27 tys.

Według organizatoróww Marszu Niepodległości przeszło 100 tysięcy osób.

kresy.pl / wpolityce.pl / youtube.com

13 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

   • kojoto
    kojoto :

    Miło patrzeć jak wierzgacie w agonii rublowe świniołaki 🙂 Kim jestem każdy może sprawdzić https://pl.wikipedia.org/wiki/Specjalna:Wk%C5%82ad/Kojoto – spodziewałem się, że jesteście trolle tak tępe, że będziecie przekonywać, że założyłem w 2009 roku konto na Wikipedii, w którym zupełnie spontanicznie ujawniłem swoją anty-banderowskość, właśnie po to, żeby „udawać Polaka” na Kresach.pl (od chyba 2012-go) również zamieszczając antybanderowskie wpisy. Wy za to jesteście anonimowe antypolskie kurwy-prowokatorzy – i po za obelgami, agresją i tworzeniem wielu pacynek-trolli nie macie NIC, i nie będziecie mieli – bo niby skąd?