Polacy z Kresów na listach Pawła Kukiza

Wczoraj podczas kongresu Kresowian na Jasnej Górze Paweł Kukiz powiedział, że chce, by na listach wyborczych jego tworzącego się ugrupowania znaleźli się Polacy z Kresów. Informacje te potwierdził w rozmowie z Kresami.pl.

„Zwróciłem się wprost do Pani Marii Pyż, która była na Kongresie, z taką propozycją”– potwierdza Paweł Kukiz w rozmowie z portalem Kresy.pl. Według niego, Polacy z Kresów prawdopodobnie zostaną wystawieni na pierwszych miejscach na liście warszawskiej. Dotyczy to na pewno osób z Wileńszczyzny oraz z Ukrainy. Nie wiadomo, jak będzie wyglądała sytuacja w konteście Białorusi. „O konkretach będziemy rozmawiać, jesteśmy umówieni na rozmowy” –powiedział.

„Już dawno mieliśmy taki zamiar wystawienia naszych, Kresowian. Osoby tam mieszkające są najbardziej predestynowane do dbania o interesy naszych, Polaków, tam, gdzie oni mieszkają. To jest banalne i logiczne”.

Kukiz przyznał, że rozmowy prowadzone są ze środowiskami rozeznanymi w kwestii sytuacji Polaków na Kresach. „W tej chwili rozmawiamy z tymi środowiskami, które mają lepsze rozeznanie na tamtych terenach niż ja”– powiedział Kukiz.

Kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł
5 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. zan
    zan :

    „W tej chwili rozmawiamy z tymi środowiskami, które mają lepsze rozeznanie na tamtych terenach niż ja [Wilenszczyna, Ukraina]” – powiedział Kukiz. ########## A gdy grał na majdanie z banderowcami i kolorowymi rewolucjonistami Sorosa, to jakie miał rozeznanie? Nigdy nie wiadomo czy Kukizowi znowu się nie odwidzi. PS. probanderowskiego P.Kowala nazywał najelpszym polskim posłem, przyłączał się do neostalinowskiej nagonki na Kobylańskiego. Jak na cżłowieka, który nie dokonał NIC – całkiem sporo grzeszków. Piszę NIC, bo przecież poparcie zbajerowanych ludzi to efekt pracy mediów. Poparcie miał i Lech Wałęsa, Kwaśniewski, PO, PIS, SLD…Oto na naszych oczach SYSTEM wyciąga z kapelusza Stonogę i Kukiza, a kolejne pokolenie naiwniaków daje się za swego guru pociąć.