Polska firma opracowuje komputerową grę przygodową z elementami szpiegowskimi i grozy, dotyczącą historii zatonięcia rosyjskiego okrętu podwodnego Kursk. W rosyjskim Internecie pojawiły się negatywne komentarze na ten temat.
W tym tygodniu katowickie studio Jujubee ujawniło, że pracuję nad nową gra komputerową opartą na historii zatonięcia rosyjskiego okrętu podwodnego „Kursk” klasy Oscar w sierpniu 2000 roku wraz z całą załogą na Morzu Barentsa.
Rosyjscy internauci zareagowali na te informacje z oburzeniem. Zirytował ich w dużej mierze opublikowany w tym tygodniu pierwszy trailer gry. Pomysł stworzenia gry porównywano m.in. do stworzenia gry na temat zamachów na WTC 11 września 2001 roku. W jednym z komentarzy internetowych cytowanych przez themoscowtimes.com pojawiły także odniesienia d zbrodni katyńskiej: „Może moglibyśmy zrobić grę ‘Katyń: rozstrzelaj polskich oficerów’ ”.
Według oświadczenia Michała Stępnia z Jujubee Kursk będzie pierwszoosobową grą przygodową skierowaną do dojrzałego odbiorcy, z elementami szpiegowskimi i grozy. Na razie nie ujawniono żadnych głębszych szczegółów. Przypuszcza się, że celem rozgrywki może być ucieczka z okrętu po eksplozji w przednim przedziale torpedowym. Prace nad grą nadal trwają, data premiery to koniec 2016 roku.
Themoscowtimes.com / wp.pl / komputerswiat.pl / youtube.com / Kresy.pl





























