Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej (BOSG) w Przemyślu poinformował, że w najbliższych latach powstaną trzy wieże obserwacyjne.

Komendant BOSG Robert Rogoz, poinformował w piątek, że wykupiono już teren, na którym wybudowane zostaną trzy wieże. Obiekty wybudujemy w miejscowości Bystre, Kalwaria Pacławska oraz Żmijowiska, koszt każdej z wież szacujemy na ok. 1 mln zł; mają być gotowe w 2019 r – zaznaczył.

Oprócz postawienia wież obserwacyjnych, na remont czekają trzy placówki SG: w Hermanowicach, Korczowej i Wetlinie. Rogoz podkreślił, że szczególnie ta ostatnia wymaga kapitalnego remontu. W głównej siedzibie oddziału w Przemyślu zbudowana zostanie strzelnica, której koszt szacowany jest na niemal 7 mln zł. Obiekt ma być gotowy w 2019 r.

ZOBACZ TAKŻE: Kuchciński chce przebijać dziury w granicy z Ukrainą

15 mln zł kosztować będzie stworzenie systemu ochrony technicznej granicy z Ukrainą. Komendant Rogoz przypomniał, że podobnym system dysponują już Słowacy i Litwini. Jesteśmy na etapie pisania dokumentów potrzebnych do przetargu. System obejmie 32 km granicy z możliwością rozbudowy na kolejne odcinki. System powinien być gotowy w 2019 r. – oświadczył.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Dodatkowo komendant BOSG zapowiedział, przyjęcie na służbę w 2018 r. 90 osób. Nowi funkcjonariusze zostaną oddelegowani przede wszystkim na przejścia graniczne, m.in. w Budomierzu.

Rogoz wskazuje, że zwiększenie zatrudnienia wynika z zaplanowanego na 2020 r. otwarcia nowego przejścia granicznego z Ukrainą Malhowice-Niżankowice. Musimy zapewnić obsadę tego przejścia, więc musimy już zacząć szkolić nowe osoby. Szacujemy, że pracować na tym nowym przejściu będzie ok. 120 funkcjonariuszy BOSG – powiedział komendant.

Kresy.pl / onet.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

4 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

 1. Avatar
  jaro7 :

  Dwa dni temu pisałem taki tekst na Onecie:

  ~jaro7 : Upaina to jeden z głównych szlaków przerzutowych .To upadłe państwo więc łatwo nająć przemytników,oni za każda kasę przerzuca do Europy ‚imigrantów’,przezza granicę tez to robią,ale pisiorki zabezpieczyli granice z Obwodem Kaliningradzkim cjhoć akurat stamtąd nic nam nie grozi.No ale przecież nie będą budowac ogrodzenia na granicy ze swoimi braćmi. zwiń
  17 sty 16:29 | ocena: 100% | odpowiedzi: 1
  No to się pomyliłem,jednak zauważyli ze stamtąd idzie do nas mnóstwo problemów,broń,imigranci,kontrabanda.