Marszałek Sejmu, Marek Kuchciński chce jak największej przepuszczalności granicy z Ukrainą. Jego słowa w tej sprawie nastąpiły po deklaracji strony ukraińskiej o otworzeniu kolejnych przejść granicznych.

Marszałek Sejmu, Marek Kuchciński, spotkał się z przewodniczącym ukraińskiej Rady Najwyższej Andrijem Parubijem na terenie budowy przejścia granicznego Malchowice-Niżankowicze.

„Rozumiemy, że granice muszą być, ponieważ tak zakłada prawo międzynarodowe. Ale do tej pory, dopóki Ukraina nie będzie w Unii Europejskiej, to w tej linii granicy z Ukrainą trzeba przebijać jak najwięcej dziur, żeby ludzie mogli korzystać z tych przejść” – ukraińska agencja informacyjna UNIAN cytuje słowa marszałka Sejmu. Kuchciński nie omieszkał jednak dodać, że „lepiej by było gdyby Ukraina weszła do Unii Europejskiej i wtedy nie musielibyśmy myśleć o tych przejściach”.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Przewodniczący ukraińskiej Rady Najwyższej ogłosił, że Ukraina zamierza otworzyć cztery nowe przejścia graniczne. Dwa z nich miałyby powstać na odcinku granicy między województwem podkarpackim a obwodem lwowskim, a jedno na odcinku między województwem lubelskim a obwodem lubelskim.

Czytaj także: Marszałek Kuchciński o sytuacji Polaków na Litwie: Jestem zwolennikiem rozmów bez stawiania warunków

Czytaj także: Hipokryzja do potęgi drugiej czyli marszałek Kuchciński w sprawie Litwy

unian.ua/kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł
12 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

 1. zefir
  zefir :

  Skąd w mentalności ogrodnika taka kreatywność w robieniu dziur w granicznym płocie?Nie ma w tym racjonalności jak to u hipisa „Penelopy”,który łyknął za dużo używek i o norach,dziurach granicznych banderowskiego kreta pieprzy.Korzysta nikiedy z porady banderowca Parubija,jemu bowiem prochy umyśł zżarły.Takiego to Marszałka mamy,który przysięgę wierności rzeczypospolitej składał,a w praktyce banderyzmem ją rozkłada.

 2. gotan
  gotan :

  no i masz matoła….Dziury to ty możesz robić w swoim ogrodzie…na kretowisku,gdzie będziesz chował swoje odznaczenie od Juszczenki.Imaginujesz sobie,ze twoja upadlina wejdzie do UE ? Znów się „nałykałeś zioła”…?.Na odwyk już za późno. Zabieraj manele i przejdź przez dziurę do Szuchewycza…..tam będziesz czynił wszelkie honory „sława ukrainu”…

 3. Laszka
  Laszka :

  Tawariszcz Kuchciński, niech lepiej jakieś stanowisko sobie w upadlińskim banderlandzie szykuje. Ten co zdradza Polaków, ten zdradza Polskę, a na to są paragrafy. Tak, że Kuchciński, masz szczęście, że to nie za Piłsudskiego się dzieje, bo już wąchałbyś trawę od dołu, ale jeśli nie uda ci sie uciec, to szwedzkie żaluzje do końca życia, za zdradę stanu, zapewnione.

 4. Gaetano
  Gaetano :

  No, dalej, neobanderowski krecie, idź kopać tunele, żeby chachły mogły przemycać do Polski broń, by w sprzyjającym momencie wywołać jakiś parszywy majdan. Zachciało ci się rezunów w UE? Być może wcale się tam nie dostaną, choćby ty i twoi kumple ze świecznika posłały tam kolejne dziesiątki milionów naszych pieniędzy.
  A może by tak zwiększyć przepustowość kolei, żeby ukrowskie zboże podłej jakości wwozić do Polski bez ceł w dużych ilościach. I takie szumowiny mają czelność mówić o polskiej podmiotowości…