Składają się na nią składanie rezolucji do Parlamentu Europejskiego, zakładanie klubów obywatelskich i manifestacje

Platforma Obywatelska nie pozstaje bezczynna wobec zapowiedzi PiS-u o realizacji planu „marszu miliona” na 10 kwietnia. Zdając sobie sprawę z możliwości mobilizacyjnej Prawa i Sprawiedliwości, chce prowadzić ofensywne działania, aby wyborcy o niej nie zapomnieli. W tym celu PO forsować będzie przeprowadzenie przez Parlament Europejski rezolucji w sprawie ładu demokratycznego w Polsce.

Dodatkowo, aby przygotować sobie bazę społeczną pod długotrwałe trwanie w opozycji, Platforma chce powołać sieć klubów obywatelskich na wzór PiS-owskich Klubów Gazety Poslkiej. Na 3-8 maja zapowiedziano ich kongres założycielski.

Platforma chce także uczestniczyć w dużych manfiestacja zapowiedzianymi już teraz na 1 i 3 maja przez KOD. Nie wiadomo na razie jak będzie wyglądało porozumienie między partią a ruchem społecznym.

kresy.pl / onet.pl

Oceń ten artykuł
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz