„Frekwencja w drugiej turze wyborów prezydenckich na godz. 17 wyniosła 52,1 proc.” – poinformowała w niedzielę Państwowa Komisja Wyborcza.

Państwowa Komisja Wyborcza poinformowała w niedzielę wieczorem, że frekwencja w II turze wyborów prezydenckich na godzinę 17 wyniosła 52,1 proc.

W I turze wyborów prezydenckich, która miała miejsce dwa tygodnie temu, frekwencja była niższa – wynosiła 47,89 proc.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

W poprzednich wyborach prezydenckich w 2015 roku, frekwencja wyborcza w drugiej turze wyborów prezydenckich na godz. 17 wyniosła 40,51 proc.

Na godzinę 17 najwyższa frekwencja została zanotowana w województwach: mazowieckim (55,55 proc.), małopolskim (54,58 proc.) i łódzkim (52,96 proc.).

Województwami, w przypadku których odnotowano najniższą frekwencję są: opolskie (46,20 proc.), warmińsko-mazurskie (48,65 proc.) i lubuskie (49,91 proc.).

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

W przypadku dużych miast, na godzinę 17 największą frekwencję odnotowano w Warszawie (57,69 proc.), Zielonej Górze (57,24 proc.) oraz Poznaniu (55,8 proc.), najmniejszą zaś w Gdańsku (50,98 proc.).

Zobacz także: Policja: Odnotowano 137 przypadków łamania ciszy wyborczej

pap / fakty.interia.pl / kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz