Według najnowszego sondażu Kantar dla „Faktów” TVN i TVN24 poparcie dla PiS i obozu Zjednoczonej Prawicy spadło poniżej poziomu 40 proc. W Sejmie mogłaby jednak znaleźć się Konfederacja, a także PSL wraz z Kukiz’15.

Jak wynika z najnowszego, opublikowanego w piątek sondażu Kantar dla „Faktów” TVN i TVN24, na Zjednoczoną Prawicę, czyli PiS i jego partie satelickie, chciałoby zagłosować 39 proc. respondentów. To o 5 pkt. proc. mniej, niż w sondażu z 13 sierpnia br.

Swoje notowania poprawiła z kolei prounijna, centrolewicowa Koalicja Obywatelska (Platforma Obywatelska, Nowoczesna, Inicjatywa Polska, Zieloni). Uzyskała poparcie na poziomie 30 proc., czyli o 3 pkt. proc. więcej niż poprzednio.

 

Ponadto, gdyby wybory odbywały się w najbliższym czasie, do Sejmu weszłyby jeszcze trzy siły polityczne. Najlepszy wynik z nich odnotowuje Lewica, czyli Sojusz Lewicy Demokratycznej, Wiosna i Razem – 11 proc. (bez zmian). Powyżej progu znalazłyby się też Konfederacja Wolność i Niepodległość (6 proc., wzrost o 1 pkt. proc.) oraz PSL-Koalicja Polska wraz z Kukiz’15 (6 proc., wzrost o 2 pkt. proc.). Na Bezpartyjnych Samorządowców, którzy mają pójść do wyborów wspólnie z Federacją dla RP Marka Jakubiaka, chce głosować 1 proc. badanych. 3 proc. badanych wybrało odpowiedź „nie wiem”, a 4 proc. odmówiło podania odpowiedzi.

Sondaż przeprowadzono metodą wywiadów telefonicznych na ogólnopolskiej reprezentatywnej próbie 1012 osób w wieku powyżej 18 lat w dniu 22 sierpnia, czyli już po nagłośnieniu przez media sprawy byłego już wiceministra sprawiedliwości Łukasza Piebiaka.

TVN24/ Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz