PiS upaństwowi Marsz? Warzecha: Ile stanowisk do obsadzenia!

Piotr Gliński, wicepremier rządu Prawa i Sprawiedliwości, uważa, że Marsz Niepodległości powinien być na stałe organizowany przez państwo. „To logiczne. Ja bym jeszcze powołał spółkę skarbu państwa Marsz Niepodległości S.A. Ile by było stanowisk do obsadzenia!” – komentuje dziennikarz Łukasz Warzecha.

Wicepremier Piotr Gliński sformułował pomysł upaństwowienia Marszu Niepodległości już 11 listopada w wywiadzie dla portalu wpolityce.pl:

  • 11 listopada jest szczególnym dniem dla nas wszystkich, to święto państwowe. Poważne państwo powinno brać na siebie odpowiedzialność za godne uczczenie Niepodległości i powinno samo ten marsz organizować. Dobrze by było gdyby tak było. Mamy doświadczenia z tego roku i mam nadzieję, że posłużą nam na przyszłość.

Później Gliński powtórzył swoją koncepcję na antenie Polsat News:

  • Od początku byłem zwolennikiem tego, żeby to był marsz o charakterze państwowym. (…) Moim zdaniem Marsz powinien być marszem państwowym na stałe. Powinno być to konsultowane z obywatelami, którzy to organizowali cyklicznie.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Pomysły te w ironiczny sposób skomentował dziennikarz Łukasz Warzecha:

Kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz