W odpowiedzi na interpelację posła Roberta Winnickiego z Ruchu Narodowego Jan Dziedziczak (PiS), wiceminister spraw zagranicznych, przyznał, że kwestia obecności czerwono-czarnej flagi OUN w obecności prezydenta Dudy w Kijowie wymaga zbadania.

W interpelacji numer 238 Winnicki pytał:

“Kto personalnie odpowiada za dopuszczenie do sytuacji, podczas której prezydent Andrzej Duda składał hołd ofiarom zamieszek na Majdanie w towarzystwie czerwono-czarnej flagi Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów (dalej: OUN) i czy resort spraw zagranicznych będzie się zwracał o wyciągnięcie z tego faktu konsekwencji służbowych do Kancelarii Prezydenta?”– czytamy na stronach sejmowych. “Czy stronie ukraińskiej zgłaszano, iż polska strona uważa za gest wysoce nieprzyjazny obecność flag OUN w bezpośrednim otoczeniu polskiej delegacji z Prezydentem RP na czele?”– pytał również prezes Ruchu Narodowego.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Ukraińcy przywitali polskiego prezydenta w Kijowie flagami OUN-UPA [+VIDEO / +FOTO]

Odpowiedź ze strony resortu spraw zagranicznych przyszła ze strony wiceministra Jana Dziedziczaka, odpowiedzialnego za kontakty z Polonią i Polakami za granicą:

“Odnosząc się do pytań Pana Posła R. Winnickiego, pozostających w kompetencji MSZ (pytania nr 7 i 8), w szczególności w odniesieniu do kwestii oddania przez Prezydenta RP, Pana Andrzeja Dudę hołdu poległym na Majdanie Bohaterom Niebiańskiej Sotni w bliskości czerwono-czarnej flagi OUN-UPA, pragnę zapewnić, że Ministerstwo Spraw Zagranicznych w porozumieniu z Kancelarią Prezydenta RP, przedstawiciele której uczestniczyli w przygotowaniu i realizacji rzeczonej wizyty, zbada okoliczności zaistniałej sytuacji i podejmie odpowiednie działania dyplomatyczne wobec strony ukraińskiej”– czytamy na stronach Sejmu RP.

sejm.gov.pl / Kresy.pl

5 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply

  1. zan
    zan :

    “Niepożądane”. Skubańcy. Tak samo niepożądane jak pomniki sowieciarzy. Niestety jak ktoś jest USmańskim agentem albo ma G w głowie, to nad tymi grubymi niekonsekwencjami przejdzie do porządku dziennego.

  2. mp
    mp :

    DZIEDZICZAK miłośnik chanuki i lichwy na dachu to tylko jeden z wielu frendzli polskojęzycznych naszytych na syjonistyczne homonto narzucone polskiej głowie.Co on może.KOŁOMOJSKIEMU zrobić łaskę…?W zwierciadle polityki wschodniej mamy odbicie obrazu PIS.zawsze głosujemy na ”mniejsze zło”i tak już zdechniemy.Swoją drogą DUDA nie powinien składać zadnego zioła w momencie spostrzeżenia tych faszystowskich kolorów.Zwłaszcza że na majdanie w ramach prowokacji swoi strzelali do swoich,powinien był przerwać ten cyrk.W swiat idzie sygnał że Polacy to bydło któremu można pluć w twarz.WSTYD I HAŃBA