W miniony weekend policjanci z powiatu puckiego zatrzymali czterech pijanych kierowców – w tym trzech Ukraińców. Jeden z nich, 32-letni ob. Ukrainy – najpierw obijał obce samochody, a potem uderzył w twarz świadka.

Pucka policja poinformowała w poniedziałek o zatrzymaniu kilku pijanych kierowców. “W sobotę ok. godz. 21.00, policjanci z Kosakowa zatrzymali 32-letniego kierującego, który ulicami Pogórza kierował  pożyczonym mercedesem będąc pod wpływem alkoholu i uszkadzając inne samochody. Obywatel Ukrainy wobec świadka skierował także wulgarny gest i zastraszył go uderzeniem w twarz. Policjanci zatrzymali mieszkańca Gdyni, który po przebadaniu miał ponad 1,5 promila alkoholu i osadzili w policyjnej celi” – czytamy.

Kolejne zdarzenie miało miejsce po godz. 21.00. “Policjanci otrzymali zgłoszenie, że w kierunku Władysławowa jedzie nissan, prowadzony prawdopodobnie przez nietrzeźwego mężczyznę. Policjanci z Władysławowa zatrzymali w Swarzewie 33-letniego obywatela Ukrainy, kierowcę nissana” – podkreślono w komunikacie.

Okazało się, że jest pod wpływem alkoholu i amfetaminy. 33-letni obywatel Ukrainy, który miał ponad 1,5 promila alkoholu we krwi, został zatrzymany i osadzony w policyjnej celi.

Czytaj: Zakończył się proces Ukraińca, który uciekając po pijanemu przed policją śmiertelnie potrącił 21-letnią kobietę

Z kolei w niedzielę o godzinie 10.00, policjanci z Władysławowa dostali powiadomienie, że w Jastrzębiej Górze kobieta, której samochód leży w rowie, potrzebuje pomocy. “Na miejscu policjanci ustalili, że obecny podczas interwencji mężczyzna, kierując volkswagenem ul. Rozewską, nie zachował środków ostrożności w czasie wyprzedzania i uderzył w punto, którym kierowała 46-latka. 46-letni obywatel Ukrainy, jak się okazało, kierował volkswagenem mając ponad 1,5 promila. Został zatrzymany i osadzony za kratkami” – podaje policja.

Kolejne zatrzymanie miało miejsce w niedzielę po godzinie 14.00. Policjanci z Władysławowa dostali zgłoszenie o przewróconym w Chałupach skuterze i prawdopodobnie nietrzeźwym kierującym. “Policjanci, na ścieżce rowerowej w Chałupach ujawnili przewrócony motocykl i siedzącego na poboczu mężczyznę z obrażeniami twarzy. Policjanci ustalili, ze 33-letni mieszkaniec Elbląga, mając 2,5 promila alkoholu, prowadził motocykl na ścieżce rowerowej, a gdy stracił nad nim panowanie, przewrócił się. Policjanci przebadali kierowcę na zawartość narkotyków w organizmie i ustalili, że prowadził motocykl będąc pod wpływem kokainy” – czytamy.

Ponad 17 tys. przestępstw popełnili w ubiegłym roku przebywający w Polsce cudzoziemcy. Problemem jest głównie jazda po pijanemu i związane z tym łamanie zakazów sądowych. Zdaniem ekspertów, niektórzy imigranci czują się u nas bezkarnie.

Według danych z KGP, w 2023 roku przestępstwa w Polsce popełniło łącznie 17 278 przybyszów z zagranicy. To wzrost o 2,4 tys. w stosunku do 2022 roku, a zarazem pięć razy więcej niż dekadę temu. Statystyki pokazują, że przestępstw najczęściej dopuszczali się Ukraińcy (ponad 50 proc. obcokrajowców z zarzutami), a dalej Gruzini (ponad 2,7 tys.) i Białorusini (ponad tysiąc osób).

Czytaj: Ukrainiec miał 2,5 promila. Jechał prosto na policyjny radiowóz

Zobacz także: Olsztyn. Pijany “obcokrajowiec” staranował ciężarówką autobus i auta. Policja odmawia podania jego narodowości

puck.policja.gov.pl / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply