Lider partii Nowoczesna przedstawił plan naprawczy dla Polski. Zakłada on m.in. przyjęcie ustawy o zbilansowanym budżecie, 4-letni plan finansowy państwa i zapewnienie niezależności NBP.

Ryszard Petru uważa, że nowy plan gospodarczy dla Polski jest niezbędny ze względu na ogromną niepewność w polskiej gospodarce – „Przedstawiamy dzisiaj Plan Naprawczy dla Polski, to plan gospodarczy, który w naszym przekonaniu jest niezbędny w sytuacji, w jakiej się znaleźliśmy. Po trzech miesiącach rządów PiS mamy ogromną niepewność gospodarczą, brak zaufania u przedsiębiorców, niepewność, co do jutra, niepewność w rządzie, co do tego, co mogą przyjąć, a czego nie mogą przyjąć, na co ich stać, a na co nie stać”

Według przewodniczącego Nowoczesnej „PiS nie panuje nad finansami publicznymi”, a finansowaniu obietnic wyborczych nie sprosta budżet.

Najważniejsza według Petru jest stabilizacja finansów publicznych. Stabilizacja ma być osiągnięta przez – „ustawę, która zahamuje wzrost zadłużenia Polski”. Ma być też wprowadzona zasada, że nowe wydatki muszą mieć pokrycie w obecnych, a nie prognozowanych dochodach.

Petru stwierdził też, że wszystkie propozycje PiS powinny być uwzględnione w planie 4-letnim. Wydatki powinny być dokładnie oszacowane. Powinno się również określić termin wprowadzenia konkretnej zmiany.

Uniezależnieniu od polityków ma ulec również Narodowy Bank Polski – „Chodzi o zapewnienie, że NBP nie będzie używany do wsparcia polityki rządu, czyli do żadnego drukowania pieniędzy. Taka deklaracja powinna paść z ust (prezesa PiS) Jarosława Kaczyńskiego”

PAP / kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł
7 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

 1. zefir
  zefir :

  Petru,pieprzysz i chrzanisz do potęgi n-tej,jak na debila przystało.Jeżeli nie wiedziałeś duraku,to przyjmij ciemnoto do wiadomości,że niezależność NBP zagwarantowana jest konstytucyjnie i nikomu prócz twojej durnoty nawet na myśl nie przychodziło by to zmieniać.Polska gospodarka ma się b.dobrze bieżąco i perspektywistycznie,wszyskie jej parametry ewoluują w pozytywnym kierunku.Co więc debila Petru ugryzło?Nie ma politycznej niepewności oprócz urojonej,jest zaufanie jak nigdy,,jest panowanie i kontrola nad finansami publicznymi,jest optymizm.W rozliczeniach rachunku bieżacego Polska po raz pierwszy od 26lat wychodzi na plus.O co więc temu obrzezanemu ku..sowi Petru chodzi?

 2. mopveljerzyjj
  mopveljerzyjj :

  Zapytam wprost.
  -Gdzie byliście gdy PO+PSL przez osiem lat swoich rządów dowodziło,że nie jest dla Polski i Polaków?!
  -Gdzie byliście gdy ponad czterdzieści afer zamiatali ,,pod dywan”?!
  -Gdzie byliście gdy okłamywali i poniżali opozycję?!
  -Gdzie byliście gdy kpili z tradycji,kultury,wiary i obyczajów Polaków?!
  -Gzie byliście gdy po 1989 r. sprzedawali banki i zakłady przemysłowe obcemu kapitałowi za bezcen pod pretekstem prywatyzacji a w rzeczy samej by napchać się łapówkami?!
  -Gdzie byliście gdy napychali działaczom Solidarności kieszenie emeryturami(np.Krzywonos i wielu,wielu innym)?!
  -Gdzie byliście gdy w czerwcu br.wybrali zamiast 3 sędziów TK aż 5 ?!
  -Gdzie byliście gdy nie realizowali obietnic wyborczych?!
  -Gdzie byliście gdy w UE nie dbali o interes kraju tylko o miejsca dla swoich tyłków?!
  -Gdzie byliście gdy wyrazili zgodę na przyjęcie imigratów?!
  i.t.d.
  Być może wtedy to nie PiS wygrało by wybory.Koalicja PO+PSL
  przegrała wybory bo przez 8 lat zle rządziła.Naród powiedział dość obłudy i szkodzenia Polsce. Wybrał PIS i Kukiza. PO+PSL nie wyciągnęła wniosków i nadal judzą, kłamią i podburzają. Atakują PiS i Prezydenta.Atakują tych, których wybrała większość Polaków!
  Polacy to nie półgłówki ani tylko wyznawcy Rydzyka (jak wmawiacie).Polacy maja swój rozum i nie są ślepi. Mohery to też Polacy, a nie podludzie jak wołał Tusk i inni tej formacji. Petru i jego świta nawołują do protestów! Jak nadal będziecie judzić, to ta większość złoży petycje do rządu, by was wszystkich wsadzić za kratki – jak kiedyś Piłsudski do Berezy Kartuskiej za działanie na szkodę Polski! Historia pokazała, że miał rację!
  Jeśli media nadal będą kłamać i atakować rząd i Prezydenta, to te media zostaną zamknięte! I nie pomoże wycie w kraju i za granicą, że to zamach! Demokracja będzie, ale nie destrukcja! Wasze wycie, to dla nas dowód, że rząd działa dobrze dla Polski.
  Jeśli UE nie zmądrzeje i nie zamknie drzwi dla islamu, to za 20 lat zniknie Szwecja, Belgia, Dania, Francja, Anglia i Niemcy. Będzie jedno wielkie państwo islamskie i wtedy Polska, Węgry, Słowacja i Czechy będą ostatnią ostoją Europy. Możliwe, że nie będziemy mieli wyjścia i zawrzemy pakt z Rosją, bo NATO będzie islamskie! Islam będzie największym krajem na świecie z wielką armią! Rząd musi myśleć na dzisiaj i na jutro.
  SLD nie weszła do Sejmu a za 4 lata PO i PSL też nie wejdzie! Nie wejdzie także Nowoczesna, którą dzisiaj lansują media, a która woła o przywileje dla bogatych! Nie wejdzie żadna partia, która krytykuje dzisiaj rząd – rząd, który wybrała większość.Rząd działa i będzie działać na korzyść narodu!
  -Gdzie byliście gdy draństwo pleniło się w kraju jak szczury ???!!!
  -Gdzie byliście???!!!
  -Gdzie byliście???!!!

 3. elbezet
  elbezet :

  Jak zagra dobra muzyczka PO-d batutą Sorosa to KOD-ziarze zaśpiewają tak:
  („murmurando“ na melodię „Starszych Panów“.)

  Rysiu jest dobry na wszystko.
  Rysiu na drogę za śliską
  Rysiu na stopę za niską
  Rysiu podniesie Ci ją
  Parararara…

  „Parararara… “ mogą śpiewać do następnej zadymy KOD-u.